Факти от 12 кръг

ЧЕРНОМОРЕЦ - СЛАВИЯ 0:4
Мач №150 в елита изигра Караславов (Славия), а второто попадение на Тодор Колев бе негово 50-о в "А" група. Тошко бележи 2 гола в един мач за девети път, като през този шампионат се разписва в четвърти пореден мач. Той се отчете с дубъл и срещу Берое.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО (ПД) 1:0
"Моряците" победиха "смърфовете" с 1:0 за пети път след 1955, 1965, 1976 и 2003 година. Георги Андонов вкара първия си гол за Черно море. Той не се бе разписвал в елита от 20 май, когато с екипа на Ботев се отчете срещу Левски (1:2). Локо не бяха губили от 30.09 - 2:3 от Вихрен.

МАРЕК - РИЛСКИ СПОРТИСТ 3:2
Мач №100 изигра Петър Аджов (Рилецо). Марек постигна втора победа над "скиорите" след тази с 3:1 на 24.11 2002 г. Иван Редовски бележи два гола в един мач за първи път, след като веднъж се бе отчел с хеттрик (21 май 2005 г. с екипа на Родопа срещу Локо (Пд). Иван Гемеджиев е точен от дузпа за втори път този сезон. Преди това той наказа от бялата точка Вихрен (1:0).

РОДОПА - СПАРТАК (ВН) 3:0
Мач №100 в елита изигра Родопа, а Костадин Дяков вкара първия си гол в "А" група. Смолянският тим не бе отбелязвал три попадения от 28 май 2005 г., когато надви Славия с 3:1 в София. "Соколите" нямат победа навън от 3.10. 2003 г., когато биха с 2:1 Марек.

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 3:0
Мач №200 за Христо Йовов в елита. Божидар Митрев направи дебют в "А" група. Берое записа четвърта поредна загуба. Тимът няма пълен успех навън от 6 април 2002 г., когато би Спартак (Пл) с 2:1. Берое няма победа над "сините" от 11 април 1992 г. - 2:1. Левски надделя над старозагорци с 3:0 за трети път след 1954 и 2001 г. Голът на Телкийски бе под №150 в беройската врата в мачовете между двата отбора.

ВИХРЕН - ЦСКА 0:2
Александър Тунчев се разписа и в пролетния мач между двата тима - на 31 май, 3:1 за ЦСКА пак в Сандански. Трика бележи в четвърти пореден шампионатен двубой. Преди това огорчи вратарите на Берое, Локо (Сф) и Черноморец (два пъти). ЦСКА постигна втора последователна победа след тази над Черноморец с 6:0, а Вихрен записа втора загуба, след като падна и от Рилецо.

ЛОКО (СФ) - БОТЕВ 3:1
Локо (Сф) победи Ботев с 3:1 за четвърти път след 1967, 1982 и 1985 г. Попадението на Саидходжа бе гол №2250 за "канарчетата" в елита. Караджинов се отпуши след голова суша. Той не бе вкарвал от 5 август - 2:0 над Вихрен. Генков бележи за трети път от дузпа този сезон (наказа Локо Пд и ЦСКА).

БЕЛАСИЦА - ЛИТЕКС 2:3
Четвърта поредна победа на Литекс над Беласица. Живко Желев вкарва два гола за втори път в професионалната си кариера след пролетните си попадения срещу Вихрен (5:1 в Сандански). Бранителят има и хеттрик - на 19 април 2003 срещу Рилецо (5:2).