Дунав победи горнооряховските железничари с 1:0 и затвърди мястото си в първата шестица. Мачът беше равностоен, като в определени моменти гостите от Локомотив имаха предимство. Голът на резервата Барнимир Костадинов се оказа решаващ и Дунав за пореден път изпревари ЦСКА-София в класирането. Русенци вече имат 28 точки и са на четвърто място.

Горнооряховци останаха на 12-то място и продължава битката си за оцеляване.

НА ЖИВО: Дунав - Локомотив (ГО)

„Железничарите" ще се опитат да изненадат разколебаните „дракони"

Двата отбора изиграха едно динамично първо полувреме наситено с положения и пред двете врати. За съжаление липсваше „солта" на футбола - гола.

Гостите бяха по-активни в началото и до 15-ата минута „драконите" почти не можаха да излязат от половината си. Бен Отман и Джорман създаваха главоболия на защита, но в решителните моменти Мартин Луков беше на своето място.

Все пак в деветата минута Огнянов можеш да изведе Дунав напред, но Банков спаси. В ответната атака беше ред на Луков да се изяви.

Постепенно домакините изравниха играта и ролите се размениха. „Драконите" създаваха повече положения, но и „железничарите" можеха да отбележат.

Независимо от положенията полувремето завърши 0:0.

През втората част качеството на играта видимо спадна, но желанието на играчите на двата отбора остана. Мачът продължи с разменени атаки, като железничарите изглеждаха малко по-опасни.

Беше ясно, че който вкара първи ще спечели. Това сториха домакините в 72-ата минута.

Блестящо отиграване на Бранимир Костадинов, който остави своя отпечатък върху срещата. Бранко скочи и необезпокояван насочи топката с глава във вратата на Банков за 1:0. Димов центрира високо отляво.

До края гостите не се отказаха да търсят изравняването, но умората започна да им пречи да създават нови положения. Великов затвори мача. Неговите футболисти прибягнаха няколко пъти до медицинска помощ и мачът приключи.