Само за едно полувреме игра Левски размаза последния в "А" група Миньор (Перник) с 4:0. С три гола за тима на Ясен Петров се отличи Гарра Дембеле, който вече има 8 в първенството и е лидер по този показател.

"Сините" демонстрираха страхотен футбол на ст. "Георги Аспарухов" и зарадваха феновете си с 4 гола само за първите 45 минути. Така Левски временно излезе на върха в класирането след първите 6 кръга от шампионата.

Двубоят през първото полувреме бе рецитал на завърналия се след контузия Дарко Тасевски и разбира се Гарра Дембеле. Първият бе в основата на всички атаки и записа 2 асистенции, а вторият реализира 2 попадения и на практика сам изработи още едно.

Още в 40-ата секунда Дембеле бе изведен зад защитата и ударът му срещна страничната греда, но при добавката Жоазиньо на празна врата откри - 1:0.

В 20-ата минута Дарко Тасевски отново пусна пас зад защитата на Миньор, Дембеле смачка Олегов в типичния си стил, освободи се на позиция за стрелба и направи 2:0.

Още 20-минути по-късно преднината на "сините" вече бе класическа. Пак Тасевски намери блестящо Дембеле, а той с красив, прехвърлящ удар реализира за 3:0.

В даденото продължение на първата част Левски получи и дузпа. Жоазиньо центрира в наказателното поле, където Марков игра с ръка и Радо Станев посочи бялата точка. Гарра Дембеле с мощен удар, който рикошира в напречната греда направи 4:0.

През второ полувреме мач нямаше. Левски окончателно спря да играе, а Миньор очевидно не може.

Още в 63-ата минута Ясен Петров извади Дембеле и Тасевски, които отстъпиха местата си на Исмаил Иса и Тодор Чаворски. Младият нападател направи дебют в "А" група, но не впечатли.

За втората част имаше малко повече нерви отколкото бе необходимо. Мюлдер, Минев, Бензукан получиха жълти картони. В края на срещата Костадин Хазуров и Веско Минев пък почти се сбиха.

В 86-ата минута Велимир Иванович получи тежка травма и остави отбора си с човек по-малко, тъй като Николай Тодоров бе извършил всичките си смени.