Лудогорец си тръгва с трите точки от София, след като победи ЦСКА във втория кръг от новия сезон в Първа лига. "Орлите" записаха успех над "червените" с 1:0, а голът бе дело на Върджил Мисиджан. След попадението положението за столичани се усложни, след като Кевин Меркадо получи втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия и остави тима си с 10 човека.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

Време е за първото голямо дерби за сезона: ЦСКА - Лудогорец (Развой на срещата по минути)

"Червените" приемат шампионите на "Армията"

През първата част от мача, игран на "Армията", станахме свидетели на повече нарушения отколкото на стойностни атаки. И двата отбора влязоха доста агресивно в дербито и само през първите 45 минути, Ивайло Стоянов декорира в жълто цели 5 футболиста.

Още във втората минута Николай Бодуров получи предупреждение от главния съдия, след като влезе опасно в краката на Жоао Паоло. Въпреки усилията на "червените", първата атака в срещата бе дело на Кишада, който пробва късмета си от далечна дистанция, но топката мина над напречната греда.

До 10-ата минута Лудогорец бе по-дейният отбор в атака на терена. Лукас Саша също записа името си през първите минути, след като опита удар от далечна дистанция, който този път бе отразен от вратаря на ЦСКА - Китанов.

В 20-ата минута "червените" получиха невероятна възможност да открият резултата, но Кирил Десподов пропиля шанса на столичани. Той не успя да преодолее стената от един човек на шампионите, след изпълнението на свободен удар. Минута по-късно Малинов изведе включващия се в атака Каранга, но Брун излезе и улови топката преди нападателят да има възможността да стреля.

В 24-ата минута фрапантно подхлъзване на Бодуров едва не остави домакините назад в резултата. Жоао Паоло премина през защитника на "червените" и се опита да преодолее Китанов, но вратарят изби топката с тялото си. Бранителят за малко да се превърне в антигероя на вечерта.

Четири минути по-късно сблъсък между Меркадо и Лукас Саша отново накъса играта. Въпреки че спречкването стана пред очите на страничния рефер, нито един от играчите не получи официално предупреждение.

В 36-ата минута Брун прекърши амбициите на Десподов, който бе на чудесна стрелкова позиция, но ударът му изпрати топката в ръцете на вратаря.

До края на първата част отчетохме още едно разочароващо изпълнение, този път на сметката на шампионите. Жоао Паоло изпрати топката на трибуните в Сектор "Б", въпреки че остана непокрит непосредствено пред вратата на ЦСКА.

Лудогорец поведе в резултата още четири минути след началото на второто полувреме. Детинска грешка на Китанов позволи на Мисиджан да изпрати топката в мрежата му от малък ъгъл.

В 58-ата минута Меркадо получи втори жълт и съответно червен картон заради симулация в наказателното поле на Лудогорец. От щаба на ЦСКА имаха претенции за дузпа, но такава нямаше. Останаха съмнения и дали провинението на Кевин е заслужавало втора санкция от страна на рефера.

През втората част отново станахме свидетели на много малко футбол. Ивайло Стоянов показа нови осем жълти картона, а атаки от страна и на двата отбора липсваха. Битката се разиграваше най-често в центъра на терена, а агресивното поведение от страна на играчите ставаше все по-осезаемо.

Най-интересното голово положение в двубоя бе дело на Кристиян Малинов, който опита да изравни резултата с красив удар със задна ножица, но Брун улови топката.

След това нажежено до "червено" дерби, футболистите на Лудогорец си тръгват доволни от София, като единственото, за което може да съжалява тимът на Дерменджиев е, че не успя да реализира повече попадения, въпреки че имаше числено преимущество на терена.