Новият сезон в Първа лига стартира със зрелищно равенство между новаците от ФК ЦСКА 1948 и един от големите фаворити за титлата ЦСКА. Двубоят на националния стадион "Васил Левски" завърши при резултат 2:2, а сякаш по-разочаровани от развоя на събитията трябва да бъдат момчетата на Стамен Белчев.

ФК ЦСКА 1948 - ЦСКА, на живо

ФК ЦСКА 1948 - ЦСКА 2:2 (Развой на срещата по минути)

Интересно начало на новия сезон в Първа лига

Мачът за тях започна по много неприятен начин, след като амбицираният им опонент набързо поведе с два гола, дело на неостаряващия Камбуров и бившия левскар Дани Младенов. Малко преди паузата Валентин Антов намали изоставането на столичния гранд, а в 51-ата Али Соу сътвори частичния обрат. За пълен такъв обаче грешник бе именно гамбиецът, който пропиля няколко изгодни положения пред Даниел Наумов.

Домакините, водени от Красимир Балъков, бяха по-активни през първата част, докато донякъде разочароваха през втората. И точката обаче е добро начало за футболната им история в елита.

Снимка 491348

Битката между ФК ЦСКА 1948 и ЦСКА предложи много емоции и по трибуните, където имаше непрестанен вербален конфликт между привържениците в сектори "А" и "Г".

Напълно очаквано, първото нещо, което се набиваше на очи в този двубой беше активността и на двете агитки, подкрепящи мощно своите любимци. Тези от Сектор "Г" наричаха колегите си "ментета", докато в отговор, биваха наричани Литекс от тези в Сектор "А". Публиката на гостите беше в пъти повече.

Първата интересна възможност в срещата бе регистрирана в 4-ата минута, когато Тиаго демонстрира силата на своя шут от средна дистанция. Младежкият национал Даниел Наумов обаче следеше внимателно ситуацията и сътвори акробатично спасяване.

Снимка 491351

Доста изненадващо, с оглед спокойното развитие на мача, ФК ЦСКА 1948 поведе още с първата си сериозна атака. Галин Иванов имаше свобода на действие в офанзивен план и с идването на 19-ата минута се бе изнесъл леко вляво. Играчът с №33 подаде за Васил Шопов, който без капка егоизъм продължи за Мартин Камбуров. Капитанът на новаците се измъкна от персоналния си пазач Матей и отблизо преодоля Густаво Бусато за 1:0!

ЦСКА беше близо до възстановяването на паритета в 25-ата минута. Рафаел Енрике демонстрира скоростна техника по фланга, след което центрира перфектно за Али Соу. Гамбиецът обаче разочарова в сюблимния миг, тъй като не намери мрежата на ФК ЦСКА 1948 от непосредствена близост. Зад него да играе с кълбото дебнеше и съотборникът му Юнус Санкаре...

Снимка 491352

Селекцията на Красимир Балъков беше перфектна в предни позиции, след като нанесе втори многозначителен удар по реномето на столичния си опонент. В 32-ата минута Васил Шопов разсече "армейската" отбрана с пас за Камбуров, опитният таран увлече няколко играчи на ЦСКА и остави пространство за стрелба на Галин Иванов. Ударът му бе блокиран от Турицов, но за нещастие на гостите, отбитата топка попадна в краката на Даниел Младенов, който нямаше как да сгреши за 2:0!

Проблемите за Стамен Белчев се увеличиха към 40-ата минута, когато централният бранител Юрген Матей се сблъска с Димитър Пиргов и се наложи да бъде заменен принудително. Щабът на ЦСКА обаче не пусна в игра Пламен Гълъбов, ами централният нападател Ахмед Ахмедов с оглед сериозното изоставане в резултата.

Но екшънът до края на полувремето не беше приключил. ЦСКА намери точния миг да се върне в мача, след като намали изоставането си дълбоко в добавеното време на първата част. Тиаго центрира към далечната греда, където Ахмед Ахмедов успя да свали за Вальо Антов. Младокът се оказа на точната позиция и от няколко метра преодоля Наумов.

Снимка 491362

Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за гостите. ЦСКА стигна до ремито след попадение на основния си реализатор Али Соу. Голям принос за случилото се обаче отново изигра Ахмед Ахмедов. Мечо внесе достатъчно напрежение в полето на ФК ЦСКА 1948 и падайки съумя да продължи за своя колега в атака. Гамбиецът пребори с тяло Димо Атанасов, а миг по-късно матира Наумов с плътен шут в десния ъгъл.

Символичните гости от ЦСКА имаха претенции към главния съдия Станислав Тодоров в 60-ата минута. Енрике центрира и топката срещна ръката на Александров. Опитният арбитър обаче остана безмълвен и даде знак играта да продължи.

Снимка 491361

Гамбийската звезда на ЦСКА можеше да се превърне в тотален герой за "армейците", но сътвори голям пропуск в 75-ата минута. Брадли Мазику се възползва от грешен пас в центъра на Шопов и моментално продължи за изплъзналия се зад отбраната на домакините Соу. Али обаче не запази хладнокръвие срещу Наумов и единствено намери външната част на неговата мрежа.

Валентин Антов отново беше константна заплаха за отбраната на домакините. Този път това се случи в 76-ата минута, когато се намърда между двама бранители на новака в елита и отправи изстрел с глава, попаднал точно в обсега на Дани Наумов.

Снимка 491345

До края умората налегна и двата тима, като единствено домакините стигнаха до едно меле пред Бусато, което не им помогна, за да грабнат трите точки.

В следващия кръг на ФК ЦСКА 1948 предстои трудно гостуване на Берое. ЦСКА пък ще опита да спечели на "Армията" срещу Ботев (Пд).