ЦСКА - СПАРТАК (ВН) 3:2
За четвърти път начело на Спартак застана Радослав Здравков. Мач номер 50 в елита за съдията Стефан Спасов. Гол номер 55 в „А" за Велизар Димитров. За Евгени Йорданов пък това бе попадение номер 25. Дебют с фланелката на „соколите" направи бившият играч на Локо (Сф), Славия, Рилски спортист и Велбъжд - Димитър Стефанов - Бомбата, а неговият съотборник Иван Найденов вкара петия си гол в „А" група. ЦСКА не бе получавал два гола в мрежата си от 16 май 2006 г. при еднотипното 3:2 срещу Локо (Сф), отново на „Армията", а предишният провинциален тим, отчел се с толкова на брой попадения бе Беласица (2:2), пак в Борисовата градина на 19.03.2006 г.

ВИХРЕН - БЕЛАСИЦА 2:0
Дебют в майсторската ни група направиха албанецът Клодиан Семина (Беласица) и уругваецът Едгардо Симович (Вихрен). Първия си гол отбеляза унгарецът Золтан Фехер, а неговият съотборник Уго Сантош реализира второ попадение. Санданчани победиха „комитите" с 2:0 и на 22.10.2005 с голове на Бачев и Фуртадо.

МАРЕК - ЛОКО (СФ) 1:4
Дебют в „А" група направиха мароканците от Марек ез Захид и Карауи. Мач номер 200 в елита за Марчо Дафчев и Кристиян Добрев (Локо СФ). Първи гол с „червено-черния" екип и негов 15 в майсторската група отбеляза дошлият от Берое Данаил Митев, който се оказа под номер 2350 за тима му във висшия ешелон. Зоран Балдовалиев се разписва в трети последователен кръг. Попадението на Иво Паргов бе гол номер 900 за Марек в „А" група. Четвъртият червен картон на Анжело Кючуков изравни антирекорда на Какалов за миналия шампионат.

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 1:0
Второто си попадение отбеляза юношата на „моряците" Тодор Колев, който наказа и Видима - 7:0 на 8 декември пак на „Тича". „Белите" прекъснаха успешната си серия от 10 мача без поражение. „Моряците" победиха Славия с 1:0 за десети път. Варненци не са огорчавани у дома вече година. За последно ги победиха именно „белите" на 10.03.2007 - 1:0 след автогол на защитника Александър Александров. Оттогава те записват 12 победи и 3 равни, при голова разлика 25:5.

ЛОКО (Пд) - БЕРОЕ 2:0
За трети път начело на Локо (Пд) застана Аян Садъков. Първия си гол в елита отбеляза Мартин Сечков. Дебют за Берое направиха сърбинът Марко Илич (записал 1 мач и за Локо (Пд) през пролетта на 2006) и Янко Костурков (играл в Пирин, Черно море и Марек). Старозагорци не успяха да победят в пети мач, регистрирайки четвърта загуба и едно равенство срещу Славия 2:2 на 1 март. За последно те спечелиха срещу Видима 2:0 на 24 ноември.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ВИДИМА-РАКОВСКИ 1:0
Дебют на треньорския мостик направи Манол Георгиев (Видима). А воденият от него тим записа десета поредна загуба в „А" група. „Акулите" постигнаха първа пролетна победа.

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 0:1
Първи гол за Литекс за Едуардо Дубала. За първи път в клубната си история Литекс успя да победи Левски два пъти в рамките на един шампионат. Това бе втори успех на ловчанлии на стадион „Георги Аспарухов", след 12.03.2005 отново 1:0 с гол на Сандриньо. „Сините" не бяха губили на клубния си стадион именно от този мач като Литекс се превръща в едва втория отбор постигнал толкова на брой успехи тук след Ботев (Пд) през 1966 - 1:2 и 1990 - 2:2. Футболистите на Левски пропускат втора поредна дузпа. Предишният такъв случай датира от 2005 г., но тогава бе в рамките на 2 сезона. Първо сгреши Чиликов срещу Черно Море (2:1 на 28 май), а след това Телкийски срещу Марек (3:2 на 14 август).

БОТЕВ - ПИРИН 0:0
Ботев запазва вратата си суха в продължение на 360 шампионатни минути, записвайки три чисти победи срещу Беласица (2:0), Спартак (2:0) и Видима (1:0), последвана от сегашното нулево равенство. Ремито е трето с това цифрово изражение между двата тима, след като и двата мача през сезон 2005/06 завършиха по този начин.