Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 9328

Етър и ЦСКА завършиха 2:2 в дербито на кръга

"Болярите" удържаха търновската си крепост! Край на победната серия за ЦСКА

Куриозен автогол помогна на Етър да спре "армейците" - 2:2 на стадион "Ивайло"

90+7′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА РУБЕН ПИНТО! Португалецът имаше възможност да изкупи своята вина в 97-ата минута, но с блестяща намеса се отличи Христо Иванов!

90+2′

Иван Стоянов напуска терена за сметка на Джихат Кямил.

87′

Самб Бадара отстъпва мястото си на Иван Петков.

84′

АВТОГОЛ ЗА ЦСКА!!! РУБЕН ПИНТО!! 2:2!! По всичко изглеждаше, че ЦСКА успешно ще удържи своята преднина до края на срещата. Сметките на "армейците" обаче тотално се объркаха в 84-ата минута, когато се случи наглед немислимото. Рубен Пинто не се ориентира добре след един корнер на Етър и с глава прати коженото кълбо в собствената си врата!

83′

Промяна в състава на ЦСКА. Александър Барт ще стабилизира защитата. На негово място излиза Малинов.

78′

В игра за Етър се появява Иван Вълчанов, който ще замени уморилия се Веселин Минев.

69′

Втора рокада в състава на ЦСКА. Кевин Меркадо отстъпва мястото си на Раул Лое.

61′

ГООЛ ЗА ЦСКА!! ФЕРНАНДО КАРАНГА! 1:2! Колкото и сърцато да играеха етърци, срещу тях имаше един Фернандо Каранга, който просто не спираше да бележи! Няколко минути след грандиозния си пропуск, бразилецът се реваншира подобаващо и отново дари водачеството на "червените". Рубен Пинто навлезе мощно в наказателното поле и отправи технично центриране за непокрития на далечната греда нападател. За него пък остана най-лесното - да отбележи с глава и да увеличи своя актив от началото на кампанията на цели 12 попадения.

56′

Разочароващ изстрел на Кристиян Малинов, който не затрудни по никакъв начин стража на Етър.

50′

Изненадващ проблем сполетя лагера на ЦСКА в 50-ата минута. Тиаго получи неприятна травма и на негово място Стамен Белчев трябваше да пусне Густаво Кулма, който през седмицата подписа нов договор с "армейците".

47′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА КАРАНГА! ЦСКА имаше отличната възможност да стартира превъзходно второто полувреме. Георги Сърмов изгуби топката в центъра на терена, което бе използвано от Тиаго да изведе зад отбраната Фернандо Каранга. Нападателят остана сам срещу Христо Иванов, но сътвори чудовищен пропуск. От няколко метра бразилецът стреля в обсега на вече падащия вратар. На повторенията обаче се видя, че голямата звезда на ЦСКА също така е и в положение на засада.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Жълт картон за Александър Дюлгеров, който "качи на шейната" Димо Атанасов.

44′

43′

Опасно центриране на Тиаго в наказателното поле на Етър. Последно с топката обаче играе Бадара, който чисти в ъглов удар. Африканецът демонстрира, че играе добре и в отбрана.

34′

Жълт картон за Димо Атанасов, който влезе грубо в краката на "червен" футболист.

31′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР!!!! БАДАРА!! 1:1!! Преднината на ЦСКА обаче не издържа и 120 секунди, след като още в ответната атака, резултатът беше изравнен. Нова стихийна атака на Етър ,този път даде ефект и така другият голов хищник на терена - Сам Бадара, също намери мястото си сред голмайсторите. Сенегалецът се възползва от впечатляващата си физика и след центриране на Сашо Александров надскочи Александър Дюлгеров. Последва мощен изстрел с глава, който не остави шансове на колебливия Черниаускас.

29′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 0:1!! КАРАНГА! И докато всички на трибуните смятаха, че Етър може наистина да даде сериозен отпор на именития си съперник, ЦСКА взе своето в 29-ата минута. Перфектна комбинация между Станислав Манолев и Каранга завърши със смъртоносен удар на бразилеца, който подлуди "червените" ултраси и така записа своя 11 гол от 11 мача за селекцията на Стамен Белчев. Голяма вина за инкасираното попадение носи и отбраната на Етър, която почти не реагира при играта с глава на Фернандо. Миг, след като дари своите с лидерството, притежателят на български паспорт провокира сериозно домакинската публика.

25′

Георги Сърмов реши да тества концентрацията на Черниаускас в 25-ата минута. Халфът стреля от далечна дистанция при пряк свободен удар, ала литовецът закова коженото кълбо в своята прегръдка.

23′

Първи жълт картон в мача, който очаквано е за Веселин Минев. Ветеранът бе санкциониран заради реплика по адрес на главния съдия.

21′

КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ЕТЪР!! Селекцията на Станислав Ганчев можеше да нанесе своя удар в 21-ата минута. "Виолетовите" хванаха своя съперник по "бели гащи", матирайки го чрез бърза контраатака. Самб Бадара изведе своя капитан Иван Стоянов сам срещу Черниаускас. Опитният играч обаче бе сериозно натиснат от притичалия да го спре Рубен Пинто и в крайна сметка не успя да отправи достатъчно акуратен шут.

18′

КАРАНГА!! Голямата звезда на гостите - Фернандо Каранга напомни за себе си в 18-ата минута. Нападателят демонстрира чудесно разбирателство с Тиаго и секунда преди португалецът да центрира, нападателят с №9 се измъкна от статичните Атанасов и Веско Минев. Притежаващият български паспорт стрелец докосна топката съвсем леко, но след двоен рикошет между него и вратаря на Етър - Христо Иванов, всичко приключи с аут.

15′

По подобие на контролата между двата тима през лятото, Рубен Пинто отново имаше възможността да накаже с попадение етърци. Португалецът получи топката на границата на наказателното поле, ала техничният му изстрел бе спасен акробатично от стража на домакините.

13′

ЦСКА погледна малко по-смело към "болярската" врата след 13 минути футбол. Кевин Меркадо се справи с вражески играч и светкавично пробва центриране за Каранга. Миг по-бърз от головата машина обаче се оказа Веселин Минев, предотвратил може би много сериозна опасност за своя вратар Христо Иванов.

7′

Под напора на своята ентусиазирана публика, играчите на Етър бяха тези, които сътвориха първото по-интересно събитие пред една от двете врати. Димо Атанасов проби по крилото, след което подаде остро за своя колега от другия фланг - Сашо Александров. Алвеша обаче закъсня със секунда и не съумя да отправи удар.

2′

"Болярите" играят успешно у дома срещу днешния си съперник. В исторически план те са посрещали "червените" 25 пъти, като имат 6 победи, а равенствата са 10.

2′

Формата на ЦСКА определено е респектираща. Селекцията на Стамен Белчев е в серия от осем поредни победи, бидейки и еднолично на върха в Първа лига.

2′

Един от основните футболисти на домакините - Веселин Минев е изпитал болки по време на загрявката преди мача. Въпреки това, бившият играч на Левски излиза като титуляр срещу "червените". Евентуална негова смяна може да бъде Иван Вълчанов, който вече загрява усилено около тъчлинията.

1′

17. Чавдар Ивайлов 21. Kевин Кубемба

Отборите на Етър и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби на кръга от Първа лига. Очакванията са големи, а трите точки са заветна цел и за двете селекции. Емоция ще дават и пълните трибуни на стадион "Ивайло", които са зажаднели за голям успех на своите любимци.

Поводи за това, поне на пръв поглед, има. Трябва да се отчете, че "болярите" играят успешно у дома срещу днешния си съперник. В исторически план те са посрещали "червените" 25 пъти, като имат 6 победи, а равенствата са 10.

Стамен Белчев: Етър е от отборите с най-опитни футболисти

Белчев: Етър е от отборите с най-опитни футболисти

Утре ЦСКА гостува във Велико Търново

Наставникът на Етър - Станислав Генчев вярва, че неговите футболисти могат да поднесат голямата изненада. Поради този факт той ще се довери на най-опитните имена в своя тим, начело с Иван Стоянов, Веселин Минев, Георги Сърмов и др. Много ще се очаква и от сенегалската голова машина Самб Бадара, който часове преди срещата се закани,че ще прониже и вратаря на ЦСКА.

Големият проблем за домакините е свързан с контузията на Венци Василев, който ще гледа дербито от трибуните. Пламен Гълъбов и Никола Колев пък нямат право да играят в днешната среща, тъй като са собственост именно на гранда от София.

Аспарух Никодимов пред ТОПСПОРТ: Циркът на "Армията" затвори, време е за титла на ЦСКА!

Паро пред ТОПСПОРТ: Циркът на "Армията" затвори, време е за титла!

"Някои хора достатъчно си поиграха със светинята ЦСКА"

Формата на ЦСКА определено е респектираща. Селекцията на Стамен Белчев е в серия от осем поредни победи, бидейки и еднолично на върха в Първа лига. В предни позиции отново ще се разчита на фантастичния Фернандо Каранга, който освен с куп попадения от началото на кампанията, вече може да се похвали и с български паспорт. От по-задни позиции пасове ще раздава намиращият се в суперформа Тиаго, а двойка централни защитници ще бъда националите Божидар Чорбаджийски и Николай Бодуров.

Преди началото на кампанията, двата тима изиграха контролна среща на базата в Панчарево, завършила с успех 2:0 за ЦСКА. Тогава головете отбелязаха Рубен Пинто и Кирил Десподов. Гредата пък удари вече бившият играч на "червените" - Давид Симао.

Бадара от Етър: Ще вкарам много голове в Първа лига, ще вкарам и на ЦСКА!

"Вярвам, че ще победим", заяви нападателят

Главен съдия на срещата е Валентин Железов от Бургас, който напоследък "впечатли" с множество грешни отсъждания във важни мачове. Негови помощници ще бъдат Диян Вълков и Станимир Илков. Допълнителни асистент рефери са Георги Иванов и Димитър Буров, докато делегат на БФС е Емил Табаков. Илонка Джалева пък зорко ще следи работата на арбитрите.

Станислав Генчев: Можем да победим ЦСКА, пожелавам на рефера да не го забелязваме

Генчев: Можем да победим ЦСКА, пожелавам на рефера да не го забележим

"Очаквам доста публика, надявам се стадионът да е пълен"