"Виолетовите" спечелиха седмото място в шампионата след заслужен успех с 2:0

Снажният Александър Станисавлевич заменя Георги Йомов с надеждата да бъде фактор при някое от заветните центрирания на Славия в полето на Етър.

89′

Последна смяна за домакините. Бранителят Артюнин ще замени Даниел Младенов.

Снимка 424924

88′

СПОРНО!! Публиката на Етър имаше сериозни претенции към главния съдия Никола Попов, който в 88-ата минута не даде дузпа за домакините след падане на Велко Батрович в наказателното поле.

Снимка 424926

87′

И Крум Стоянов си пати от напрегнатите последни мигове на мача.

84′

Жълт картон за Цветелин Чунчуков, който си помогна с ръка.

82′

Жълт картон за агресивния Славчо Шоколаров.

81′

Велко Батрович се появява в игра, заменяйки Фло Боджадж.

80′

Дарко Тасевски бива изваден от Златомир Загорчич, на негово място ще видим Преслав Петров.

Снимка 424923

75′

Интересна рокада на Красимир Балъков. Яни Пехливанов отстъпва мястото си на ветерана Иван Стоянов.

74′

Официално предупреждение и за опитния Дарко Тасевски.

70′

РУМЕНОВ! По подобие и на мача в София, Румен Румено отново получи отличната възможност да отбележи с изстрел от средна дистанция. Бившият играч на Литекс и ЦСКА обаче отново беше разочарован от Георги Петков, който ефектно спаси, а след това вдигна и луд скандал на бранителите пред него.

68′
Снимка 424927

58′

Първи жълт картон в срещата. Получава го един от голмайсторите - Яни Пехливанов.

53′

Славия изпитваше чувство на тревожност всеки път, когато Етър изпълняваше корнер. В 53-ата минута кошмарът за софиянци се потрети, но поне този път разразилото се меле не завърши с гол в тяхната мрежа.

49′

МЛАДЕНОВ!! Етър можеше да си реши всички проблеми веднага след стартирането на втората част. Неуверената защита на Славия пропусна да бъде пробита през центъра, където акробатично Милчо Ангелов продължи за непокрития Дани Младенов. Георги Петков обаче демонстрира класата си и остави интригата в този плейоф.

Снимка 424925

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Етър умело диктува събитията на терена. В момента домакините са заели малко по-защитна позиция, която ще държат до края на първата част.

37′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР!! 2:0!! АНГЕЛОВ! Радостта на "виолетовите" стана двойно по-голяма, след като преднината им набъбна до два гола в 37-ата минута. Донякъде момчетата на Краси Балъков повториха сценария от първото попадение и след центриране от корнер, този път Милчо Ангелов се пребори за позиция в полето на славистите и с глава не остави никакъв шанс на своя бивш съотборник Петков.

31′

Георги Петков е в конфликт с публиката на Етър, която не спира да го псува. Към стража полетя и бутилка минерална вода.

Снимка 424929

30′

Отговорът на Славия дойде след още седем минути, когато всичко започна с перфектен рейд на Ертан Томбак. Младокът пробва да асистира на Цветелин Чунчуков, но нападателят изпревари със секунда хода на събитията и така видя как коженото кълбо минава зад гърба му.

23′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР!! 1:0!! ПЕХЛИВАНОВ! Логичното все пак се случи и амбицираните домакини стигнаха до гол в 23-ата минута. Давид Хуманес действа много неудачно при корнер на "болярите" и с ръка, макар и случайно, отклони за дебнещия на втората греда Яни Пехливанов. От няколко метра пък централният защитник не изпусна шанса си да накаже Георги Петков. Опитният страж пък доста тежко прие инкасирания гол, като имаше яростни претенции за засада.

20′

Славия дебнеше своя съперник на контраатака и при една такава Цветелин Чунчуков внесе сериозно напрежение в половината на "болярите". Дарко Тасевски отигра хитро с пета и остави за Янис Карабельов, но капитанът на софиянци не съумя да отправи задължителен изстрел.

15′

ВАСИЛЕВ! Етър се "събуди" и започна да демонстрира познатия си футбол едва след четвърт част. Всичко започна с мощна бомба на Венци Василев, която след лек рикошет притесни сериозно Георги Петков. Полученият корнер пък доведе до меле пред "бялата" врата, но така и не се намери играч на домакините, който да реализира отблизо.

12′

Не са изминали и 15 минути, а Георги Петков вече прави традиционните си номера за бавене на време.

7′

Неприятна новина сполетя лагера на Славия още преди началото на мача. Звездата на гостите Радослав Кирилов се контузи по време на загрявката и така на пожар трябваше да се появява Владислав Узунов. Крилото с №23 можеше да влезе в ролята на жокер, след като изпълни стабилно пряк свободен удар в 7-ата минута. Христо Иванов обаче внимаваше и се намеси с вещина.

Снимка 424921

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА! Минути преди да бъде даден първият съдийски сигнал, треньорът на Етър - Красимир Балъков получи специален плакет от феновете на тима, тъй като днес извеждаше за последен път "болярите" в ролята си на наставник преди да се заеме със същите функции, но в националния отбор.