Отборът на Етър записа победа с 1:0 над Витоша (Бистрица) в ранния неделен мач от програмата на 11-ия кръг в Първа лига. Точен за успеха на "виолетовите" бе Даниел Младенов в 77-ата минута.

Етър - Витоша, 1:0 (Развой на срещата по минути)

Късен гол на Даниел Младенов спаси "виолетовите"

Първото полувреме на стадион "Ивайло" не предложи най-интригуващия футбол, на който двата съперника са способни. Шансовете бяха повече за тима на домакините, докато бистричани така и не намираха верния път към вратата на своя опонент.

В 12-ата минута, Аласана Мане нанесе плътен, силен удар към вратата на Витоша малко преди границата на наказателното поле, но Християн Василев внимаваше и отрази шута му, избивайки топката. Атакуващият халф на етърци отново бе в центъра на събитията след половин час игра, когато изпълни пряк свободен удар, кълбото премина покрай стената на "тигрите", но и встрани от вратата. В 38-ата минута, хубав изстрел на Четин Садула пък бе спрян от Артюнин, който изби в корнер и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

През второто полувреме, атаките на домакините зачестяха и най-накрая се увенчаха с успех. В 48-ата минута, Даниел Младенов центрира отляво към Боджадж, който бе точно пред вратата на "тигрите". Той стреля с глава, но топката премина встрани от целта. В 65-ата минута, Стефан Христов направи фрапантен пропуск, след като се отскубна от защитата на великотърновци, напредна към наказателното поле и стреля отблизо, но кълбото се удари във външната страна на мрежата.

Снимка 382419

В 74-ата минута, Боджадж изведе Батрович, който си спря топката, погледна към Християн Василев и стреля мощно към вратата му, но кълбото прелетя над напречната греда. Три минути по-късно, резултатът най-накрая бе открит. Димо Атанасов центрира с външен фалц към Даниел Младенов, който засече топката с глава за 1:0.

След тази победа, Етър се нареди на седмото място във временното класиране в Първа лига с актив от 15 точки, докато Витоша е десети с 13.