Отборът на Етър записа победа с 3:0 над Славия у дома в днешния мач от 13-ия кръг в Първа лига. Точни за "виолетовите" бяха Аласана Мане и Иван Петков, като преди тях Славчо Шоколаров си отбеляза злощастен автогол.

Етър - Славия,  3:0 (Развой на срещата по минути)

Етър - Славия, 3:0 (Развой на срещата по минути)

Иван Петков блесна с гол с красива задна ножица

Доста скучно първо полувреме изиграха двата отбора. Те си размениха точно по една опасна атака, но късметът бе на страната на домакините, които поведоха в резултата чрез автогол.

В 11-ата минута, Славчо Шоколаров засече топката с глава след центриране от ъглов удар, но тя премина встрани от вратата. Ако ударът му бе малко по-точен, Христо Иванов нямаше да има шанс да опази мрежата си "суха". В 21-ата обаче, именно Шоколаров прати топката в собствената си врата. След изпълнение на фаул за "виолетовите", Сърмов успя да играе с кълбото и комбинира с Даниел Младенов. Той отправи удар към вратата, но Стергиакис успя да избие право към краката на Славчо, който си отбеляза злощастен автогол.

Десет минути по-късно, Димо Атанасов успя да увлече защитник на "белите" и да комбинира с Боджадж, който бе позициониран пред вратата на Стергиакис. Нападателят засече топката с глава и пробва да я прати в мрежата, но тя премина над напречната греда. Така етърци се оттеглиха на почивка с гол аванс пред своя съперник.

В самото начало на второто полувреме, попадение на домакините не бе зачетено, тъй като като преди отбелязването му Ивайло Стоянов наду свирката за нарушение на Боджадж срещу Андреа Христов. През останалите 20 минути до 70-ата, на терена не се случи абсолютно нищо, грабващо вниманието на феновете. Тогава обаче, Славчо Шоколаров бе изпуснат от защитата на "виолетовите" и отправи много коварен удар към вратата. Христо Иванов обаче се хвърли и изби топката в последния момент преди тя да се мушне под напречната греда.

Снимка 386130

В 77-ата минута, Аласана Мане удвои. След центриране на корнер, се получи хаос в наказателното поле на "белите", но Пламен Гълъбов на три пъти не успя да се възползва от това, за да отбележи. Топката бе изчистена, но попадна право в краката на Мане, който с плътен, хубав удар от границата на пеналта порази вратата на Стергиакис за 2:0.

Малко преди самият край на срещата, Иван Петков направи резултата класически, след като засече центриране на Почански със задна ножица и се разписа за 3:0, с което бе оформен и крайният резултат.

След тази победа, Етър зае осмото място във временното класиране в Първа лига с актив от 18 точки, докато Славия е девети с 16.