Етър победи с 1:0 като гост Черно море в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Срещата на "Тича" ще се запомни със скандалното съдийство на Петър Костадинов. Главният рефер посоче "моряците", след като не отсъди две явни дузпи в тяхна полза.

Успехът бе втори пореден за "болярите" при новия треньор Александър Томаш. Тимът не допусна гол в четвърти пореден мач. Така великотърновци събраха 10 точки и вече са 13-и.

Черно море остава пети с 21 пункта.

Черно море - Етър, на живо

Черно море - Етър 0:1, невероятен пропуск на Курьор

"Моряците" могат да се изкачат на трето място, "болярите" да се отлепят от дъното

Двубоят започна равностойно, като опасностите пред двете врати липсваха. Първият удар към една от двете врати бе регистриран след половин час игра. Тогава Милчо Ангелов стреля слабо с глава и не затрудни Георги Георгиев. Малко след това Файсел Касми проби отдясно и стреля силно, но право в тялото на Илиан Илиев.

Снимка 508311

В 33-ата минута главният рефер Петър Костадинов подмина явна дузпа в полза на Черно море. Леандро Андраде се справи с Кольо Станев и нахлу в наказателното поле, но бе фаулиран от защитника на "болярите", който падайки закачи своя съперник. Съдията даде сигнал играта да продължи, а за протестите си треньорът на "моряците" Илиан Илиев получи жълт картон.

Секудни по-късно Етър поведе. Антон Огнянов центрира от пряк свободен удар, Божидар Кацаров продължи с пета топката към далечната греда, където Преслав Боруков бе оставен сам и нямаше проблеми да реализира за 0:1.

Снимка 508310

Черно море започна силно второто полувреме. В 49-ата минута Цветомир Панов проби отляво и центрира в наказателното поле, където от точката на дузпата Илиан Илиев стреля с глава, но Христо Иванов се справи.

Малко по-късно Файсел Касми на два пъти опита удари, които не намериха очертанията на вратата.

Снимка 508308

В 64-ата минута Матиас Курьор направи непростим пропуск. Илиев проби отляво и центрира в наказателното поле, но нападателят от два метра прати топката над вратата.

Снимка 508306

Минута по-късно Стефан Велев получи топката отдясно и центрира. Панайотов нанесе опасен удар с глава, но не намери очертанията на вратата. В 68-ата минута Иванов улови удар на Илиев от границата на наказателното поле.

В 81-ата минута Даниел Димов стреля с глава, но покрай вратата. Четири минути по-късно Курьор засече центриране от пряк свободен удар на Родриго, но топката излезе в аут.

Снимка 508309

Върхът на всичко бе в 86-ата минута. Тогава Илиан Илиев бе фаулиран в наказателното поле, но съдията Костадинов отсъди ... пряк свободен удар. Курьор се нагърби с изпълнението и стреля в аут.