Етър и Монтана не успяха да се победят в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Двата тима направиха 0:0 на стадион "Ивайло". По този начин, Етър е на последното място с актив от 11 точки. Тимът на Атанас Атанасов пък е на 12-ата позиция с 13 пункта.

Двата тима се бореха днес, но не предложиха особено зрелище. С по-чистите положения бяха домакините, но Боруков и Милчо Ангелов се записаха с пропуски.

Срещата започна равностойно. В 14-ата минута се стигна до първата и една от малкото сериозни опасности в мача. Милчо Ангелов напредна по десния фланг, освободи си позиция да подаде и намери Преслав Боруков в наказателното поле, но нападателят от около точката на дузпата стреля, но ударът му бе разочароващ. Като цяло спряганият за Левски футболист направи слаб мач и не се отличи с нищо запомнящо се пред вратата, пазена от Макенджиев.

Етър - Монтана, 0:0

Здрава битка на дъното в efbet Лига

В 27-ата минута Милчо Ангелов, който се представи добре в днешната среща, изскочи на голова позиция, лице в лице с Макенджиев, но опитният вратар хвана топката. Малко по-късно Давид Кики, който се справи с няколко играчи на домакините и от малък ъгъл стреля, Иванов изби в корнер.

През втората част, двата тима продължиха да търсят попадения, но твърде безуспешно. Домакините бяха по-активният отбор на терена.

В 49-ата минута, Тони Тасев прати далечно центриране в наказателното поле, излезлият вратар Иванов изпусна топката зад себе си, но нямаше кой да я засече там и стражът бързо я улови отново.

Старши треньорът на домакините Александър Томаш опита да промени сиатуцията в положителна насока като направи всичките си смени, но и те не дадоха резултат. От своя страна Атанас Атанасов не прибегна до резервите почти до края на редовното време.

Атанасов преди мач с Етър: Няма накъде повече да отстъпваме!

"Ако не спечелим, положението ни ще стане тежко"

В 80-ата минута, Милчо Ангелов засече добре центриране, напредна и стреля от наказателното поле, но над вратата.Така Етър завършва годината на последното място. Монтана пък играе в събота отложен двубой с Берое.