Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2522

Дунав с много важен успех при гостуването си на Етър

"Драконите" възкръснаха от непрогледната мъгла във Велико Търново

Русенци победиха за сефте под ръководството на Малин Орачев

90′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ!!! 0:2!!! ШОПОВ! Всичко в този мач приключи буквално в последната минута на редовното време. Неориентираната отбрана на Етър допусна нов гаф, след като Димо Атанасов си позволи безумно задържане на топката малко пред своята голлиния. От това се възползва притичалият Васил Шопов, който просто изрита коженото кълбо в мрежата.

88′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА БАДАРА! Силно подразнени от случващото се на "Ивайло", футболистите на Етър изпуснаха своите нерви и допуснаха още една грешка. Нападателят Самб Бадара не прецени един свой шпагат и получи втори жълт картон, което означаваше незабавното негово напускане на терена.

86′

Жълт картон за Мирослав Будинов, който свали фланелката си в изблик на радост.

85′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ!!! МИРОСЛАВ БУДИНОВ - ДУЗПА!! 0:1!! Ключова за развоя на срещата се оказа случката пет минути преди последния съдийски сигнал. Бранителят на Етър - Яни Пехливанов върна прекалено слабо назад към своя вратар. Ситуацията дебнеше Мирослав Будинов, който беше на път да открадне коженото кълбо от Христо Иванов, ако стражът на "болярите" не го бе съборил в наказателното поле. Реферът Николай Йорданов не се поколеба и моментално посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби потърпевшият Будинов, който с удар в центъра на вратата отбеляза безценен гол за "драконите".

83′

Христофор Хубчев заменя принудително контузилия се Преслав Петров.

81′

БУДИНОВ! И въпреки, че Етър донякъде беше обсадил русенската врата, отборът на Дунав отново имаше изключително чист шанс за гол. В 81-ата минута резервата Мирослав Будинов се озова на страхотна стрелкова позиция, но и той не успя да преодолее чудесния тази вечер Христо Иванов.

77′

Братска смяна в състава на Дунав. Андреас Васев заменя Божидар Васев.

77′

Иван Петков заменя Никола Колев, Етър заиграва с двама в атака.

67′

Жълт картон за Пламен Гълъбов, който спря непозволено бразилеца Ятоба.

66′

Удар на Самб Бадара, който попада в обсега на Станислав Антонов.

63′

Жълт картон за Самб Бадара, който направи нарушение в центъра.

61′

ПОЧАНСКИ! Етър създаде първото си голово положение в мача след точно час футбол. Центриране в наказателното поле за Бадара, доведе със себе си до мигове на страхотно меле пред вратата на "драконите". Най-съобразителен от него се оказа Ерик Почански, който обаче стреля слабичко от непосредствена близост и позволи на Станислав Антонов да спаси с вещина.

59′

Официално предупреждение за Чавдар Ивайлов.

55′

Втората смяна в този мач също бе принудителна. Този път лошият късмет сполетя гостите, тъй като Бирсент Карагерен се контузи и трябваше да отстъпи мястото си на Мирослав Будинов.

47′

Жълт картон за Юлиян Ненов, който се забави с изпълнението на тъч.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+7′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+6′

В края на това "безкрайно" полувреме, на треньорският щаб на Етър се наложи да прави и принудителна смяна. Пострадалият Веселин Минев беше заменен от универсалния Димо Атанасов.

45+3′

ОЩЕ ЕДИН ШАНС ЗА БОЖИДАР ВАСЕВ!! В даденото от съдията продължение на първата част, Дунав отново получи "златен" шанс да поведе в този култов двубой. Божидар Васев удари главата си след единоборство с Минев, явно тази на младока се оказа по-здрава, тъй като се задържа на краката си и остана сам срещу Христо Иванов. За втори път обаче стражът на "болярите" сътвори решително спасяване.

45′

Жълт картон за Георги Сърмов, който "оперира" Бирсент Карагерен.

39′

Играта продължава, но дали ще продължи и през втората част, ще бъде решено на почивката. Всичко е в ръцете на главния съдия Николай Йорданов и всички официални лица от БФС!

38′

ДОИГРАВАНЕТО НА ТОЗИ МАЧ Е ПОД ВЪПРОС!

35′

Мачът бе прекъснат за няколко минути, след като в 35-ата гостуващата агитка хвърли димка, която намали и без това ужасяващо лимитираната видимост на "Ивайло".

24′

"БОЛЯРИТЕ" ИСКАТ ДУЗПА! Домакините поискаха дузпа в 24-ата минута, след като побутнат леко от Бадара, централният бранител на Дунав - Михаил Милчев игра с ръка. Случилото се обаче не бе достатъчно основание за главния съдия да отсъди 11-метров наказателен удар.

22′

ОРАНЖЕВИ ТОПКИ! В 22-ата минута съдийската бригада и домакините на двубоя най-сетне прибегнаха до точни действия, пускайки в игра оранжеви топки. Това стана факт, тъй като мъглата, за която ви разказахме преди малко стана все по-гъста.

20′

Първи жълт картон в мача. Получава го Божидар Васев, който наруши правилата срещу Бадара.

15′

Домакините опитаха да отговорят на удара с опасна ситуация в 15-ата минута. Веселин Минев спечели съревнованието с Ненов по фланга, след което опита подаване по въздух за Бадара. Африканецът спечели двубоя с Преслав Петров, но не съумя да отправи адекватен изстрел с глава.

10′

ШАНС ЗА ДУНАВ!! Докато двата тима се нагодят към тежките условия за футбол, интересните положения си бяха истинско събитие. Статуквото бе нарушено след изтичането на точно 10 минути от първия съдийски сигнал на Николай Йорданов. Дунав организира атака по крилото чрез Ненов. Играещият като бранител днес играч центрира остро в полето на съперника. Последователно топката не можа да бъде спряна от Веско Минев и Сашо Александров, за да стигне до дебнещия на далечната греда Божидар Васев. Бившият младежки национал моментално отправи изстрел, който обаче бе спасен от излезлия, за да съкрати дистанцията Христо Иванов.

2′

МЪГЛА! Сериозна мъгла се е разтлала над Велико Търново, което ще затрудни доста наблюдаването на този фамозен футболен спектакъл.

1′

23 Христофор Хубчев

Отборите на Етър и Дунав (Русе) се изправят един срещу друг в късния двубой от неделната програма на Първа лига. Срещата е от съществено значение и за двата тима, тъй като в момента гореспоменатите се намират на дъното в таблицата. Успех тази вечер пък ще им гарантира малко по-оптимистични дни в българския шампионат.

Венци Василев в игра за Етър чак напролет

Футболистът ще пропусне оставащите мачове до края на годината

Ситуацията в лагера на домакините е комплицирана. "Болярите" афишираха амбиции за Топ 6, но към днешно дата са единствено пред днешния си съперник и Витоша (Бистрица). Етър има само една победа в последните си десет мача, като всичко това доведе до спекулации относно бъдещето на Станислав Генчев начело на клуба. Поради този факт, през последните дни широко се афишира информацията, че ако "виолетовите" загубят днес, то работата като старши-треньор може да получи свободният в момента Веселин Великов.

Веселин Великов може да поеме Етър

Етър търси промяна, Веселин Великов може да поеме тима от януари

Ръководството на "виолетовите" е недоволно от Станислав Генчев

Единственият човек с контузия в щаба на великотърновци е универсалният бранител Венцислав Василев.

Дунав е в тежка серия от осем двубоя без победа в елита. До този момент, тази негативна статистика не може да бъде променена и от новия наставник Малин Орачев. Младият специалист заяви, че неговия тим няма възможност за повече оправдания и трябва да си тръгне с минимум точка от стадион "Ивайло".

Малин Орачев: Трябва да стиснем зъби и да печелим точки

"Ще ни бъде трудно срещу Етър"

При "драконите" аут е десния бек Петър Патев, а вместо него като титуляр най-вероятно ще излезе Михаил Милчев.

Главен съдия на срещата е Николай Йорданов от София, с помощници Мартин Венев и Драгомир Милев. Събитията зад двете врати ще следят допълнителните асистент арбитри Станислав Тодоров и Радослав Гидженов. Делегат на БФС е Димитър Петров, а работата на реферите ще следи Константин Писков.