Черно море и Локомотив (ГО) не успяха да се победят в мача помежду си от междинния 16-и кръг в Първа лига.

Двубоят на стадиона в Каварна, където "моряците" приемат своите гости от началото на сезона, завърши при резултат 1:1.

Снимка 265378

И двата гола бяха отбелязани след грешки на вратарите на домакините и гостите, като Джоман откри резултата след неточност в играта на Коварж, а Траянов изравни, благодарение на необмислено действие на Банков.

Малко преди края Апостолов получи директен червен картон за нарушение, извършено в средата на терена, оставяйки гостите с човек по-малко.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на стадиона в Каварна:

НА ЖИВО: Черно море - Локомотив (ГО), Джоман откри, Траянов изравни

Ще останат ли "моряците" в тройката?

С оглед формата и резултатите на двете единайсеторки, феновете очакваха да видят открит и приятен футбол.

Снимка 265374

В първоначалните минути от сблъсъка тези очаквания не бяха съвсем оправдани, но малко по малко съставите намериха точното темпо на игра и вдигнаха чувствително оборотите.

Черно море се представя повече от добре до момента в шампионата, а това потвърждава и фактът, че "моряците" са в призовата тройка, изпреварвайки ЦСКА-София.

Снимка 265380

Варненци имат актив от 28 точки, а през уикенда биха Монтана с 2:0 като гост.

С добри игри може да се похвалят и съперниците им от Горна Оряховица, които търпят ренесанс, откакто отборът бе поет от Иван Колев.

Локомотивци бяха в зоната на изпадащите, но с идването на специалиста отборът спечели 4 от 7 срещи, включително и последната преди днешната - срещу Пирин (1:0).

Снимка 265377

Днес стартът не беше особено убедителен, като двата тима по-скоро очакваха грешка на съперника.

В 22-ата минута вратарят на Черно море - Коварж се опита да изчисти в предни позиции върната към себе си топка, но не успя да го направи. Джоман открадна кълбото и го прати в мрежата за 0:1.

Преди почивката до отбелязване на нови голове така и не се стигна.

След нея обаче Георги Иванов и цялата скамейка на Черно море скочиха да оспорват съдийско решение, като Кавдански игра с ръка в наказателното поле, но варненци получиха само свободен удар.

След изпълнението му топката пък рикошира в ръцете на друг състезател на Локомотив, отново в рамките на пеналта, но сигнал за нарушение на правилата не последва.

В 54-ата минута стражът на горнооряховския състав Банков улови една избита топка, пусна я на терена, след което се наведе и отново я хвана с ръце. Съдията реагира своевременно и маркира фаул.

При статичното положение Георги Илиев центрира към Траянов, който изравни резултата, за радост на Гонзо и неговите колеги на пейката на "моряците".

Въпреки множеството ситуации и пред двете врати обаче, до края на мача нова промяна в резултата не беше регистрирана и така двата тима си поделиха по една точка от сблъсъка помежду си.