Турнир: efbet Лига Стадион: "Градски стадион", гр. Русе Зрители: 1042

Дунав и Витоша завършиха 0:0 в плейофен мач за оставане в Първа лига

Страхлива продукция и 0:0 между двата тима, предстои реванш в Бистрица

90′

Жълт картон за Християн Василев, който бави играта.

87′

КОВАЧЕВ! Оказали се с човек по-малко, "тигрите" от Бистрица се огънаха под натиска на своя съперник. Дунав изпусна победата в 87-ата минута, когато акция на Станкев по крилото завърши с остър пас за включилия се в атака централен бранител Мартин Ковачев. Опитният футболист опит да чукне леко покрай стража Василев, но бившият младежки национал впечатли с перфектна намеса.

87′

Последна рокада на Росен Кирилов. Иван Вълчанов напуска вместо Георги Амзин.

85′

В лагера на Витоша също реагират. Емил Гъргоров бива заменен от дефанзивния Румен Гьонов.

83′

Людим Киров реши да подсили своето нападение, включвайки в игра Мартин Станкев. Той замени Самуел Инкоом.

80′

ИЗГОНИХА ЦАНКОВ! Проблемите за Витоша станаха сериозни малко преди края, когато Петко Цанков си изкара втори жълт картон. Бранителят си позволи да избива топката с ръка малко пред собственото си наказателно поле. Реферът Драганов видя провинението му и предсрочно го прати под душовете.

79′

Постепенно футболистите на Дунав тръгнаха да създават очакван финален натиск. "Драконите" дадоха първа заявка за него в 79-ата минута, когато младият Светослав Ковачев се озова на стрелкова позиция, ала мерникът му бе изключително неточен.

78′

Картон има и за Иван Вълчанов.

74′

Жълт картон за Петко Цанков, който се опита да забави излишно времето.

68′

Илия Мунин можеше да се превърне в неочакван герой за русенци, след като в 68-ата минута засече с глава центриране от корнер на Станоев. Топката, за негова жалост, обаче не намери очертанията на вражеската врата.

65′

Официално предупреждение за Красимир Станоев от състава на домакините.

63′

Промяна в състава на Витоша. В игра влиза Стефан Христов вместо Григор Долапчиев.

60′

Божидар Васев отправи силен удар от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

59′

Първа промяна в срещата. Драгош Фиртулеску отстъпва мястото си на Ахмед Ахмедов.

54′

ГЪРГОРОВ! Опитният плеймейкър на Витоша - Емил Гъргоров можеше да дари своите с безценна преднина в този плейоф. Юлиан Попев проби отлично по фланга, след което центрира за включващия се от втора позиция халф. Бадема стреля от въздуха. но Макенджиев се намеси решително.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Като за финал на частта, централният нападател на Дунав - Исмаил Иса опита нещо много нестандартно, отигравайки коженото кълбо от въздух с воле. Изпълнението му може да се каже, че беше успешно, тъй като все пак намери очертанията на вратата,но и ръкавиците на Василев.

38′

Футболистите на Дунав продължават да изпитват изключителни трудности в организирането на качествени атаки.

31′

Витоша продължи да заплашва сериозно вратата на Дунав, макар и рядко да стигаше до полето на "небесносините". Своите мигове в средата на частта имаше Григор Долапчиев. Бившият играч на ЦСКА първо беше изпреварен в решителния миг, когато щеше да отправи изстрел отблизо, а след това пък стреля неточно с глава в аут.

30′

Центриране в наказателното поле на Витоша от фаул. Християн Василев излезе безстрашно и улови.

23′

Витоша дебнеше умело своя шанс и беше близо да го сграбчи в 23-ата минута. Иван Вълчанов изигра една стандартна ситуация като типично крило. Навлезе навътре в полето на Дунав и потърси далечния ъгъл на Макенджиев. На пътя на топката застана капитанът на домакините Мартин Ковачев, който с глава изби в корнер.

16′

Това, че "драконите" нямаха много креативност в предни позиции си пролича, когато в 16-ата минута центриране беше насочено към нисичкия Драгош Фиртулеску. Румънецът все пак отправи изстрел с глава, но той бе прекалено лесна задача за Василев.

8′

ДУЗПА? Футболистите на Дунав имаха претенции към главния съдия в 8-ата минута, когато центрирана топка срещна ръката на намиращия се в собственото си наказателно поле Четин Садула. Неволното провинение на бистришкия капитан обаче накара рефера Драганов да не посочва бялата точка.

5′

Двата тима започнаха предпазливо двубоя в Русе. Началните минути бяха определени за внимателно проучване, което единствено откри по една добра ситуация от статично положение за гореспоменатите селекции. При тях обаче не се случи нищо достойно за отбелязване.

1′