61′

ГОООООООООЛ!

2:0 за Дунав!

Попадение на Станоев от дузпа.

Цинцарски хвана ъгъла на изпълнението, но не успя да предотврати попадението в мрежата си.

60′

Жълт картон за Елиаш.

59′

ДУЗПА за Дунав!

Карагарен е повален в наказателното поле на Верея.

58′

Далечен изстрел на Здравко Илиев!

Нова намеса на Луков.

Все по-често "има работа" стражът на Дунав.

53′

Карвальо е заменен от Ндиайе.

50′

Милен Танев се опитва да изчисти топката в предни позиции.

Вместо това обаче я насочва към собствената си врата.

Първа намеса на Мартин Луков в мача.

46′

Елиаш заменя Бенгюзов.

Втора принудителна промяна в редиците на Верея.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

През първото полувреме на терена имаше само един отбор - този на домакините. Гостуващият състав просто присъстваше на игрището и бе пряк свидетел на случващото се, но не взимаше каквото и да било участие в сблъсъка.

Единственият активен състезател в редиците на старозагорци бе Георги Андонов, който въпреки 35-те си години не спираше да опитва всячески да активизира съотборниците си в средата на терена и в предни позиции.

Ветеранът се връщаше и назад, изнасяше топката в атака, но само неговите усилия се оказваха прекалено недостатъчни.

Същевременно атаките на домакините не спираха и за минута, като изстрелите на Карагарен, Костадинов и Шопов се редуваха един след друг.

Бе въпрос само на време русенци да открият резултата. Това се случи 7 минути преди почивката, когато Шопов опита шанса си с изстрел от средна дистанция. Топката закачи тялото на футболист в наказателното поле, промени траекторията си, макар и не много съществено, което се оказа напълно достатъчно, за да порази целта.

До почивката домакините можеха и да удвоят преднината си, но късметът в предни позиции не беше на тяхна страна.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Андонов.

38′

ГООООООООООООООООООЛ!

1:0!

Попадение на Васил Шопов!

Футболистът на русенци се разписа с добър, плътен изстрел от средна дистанция.

Топката рикошира в тялото на състезател в наказателното поле, което промени траекторията й, но не чак толкова сериозно, че да заблуди Цинцарски. Вратарят реагира мигновено, но не успя да спаси тима си от попадението.

36′

Центриране на Васев!

Васил Шопов засича топката с глава!

Кълбото преминава на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на съперника.

32′

Поредна скоростна акция за Дунав.

Завършващият опит на Карагарен обаче не е успешен.

"Примката" около вратата на старозагорци малко по малко се затяга.

Няма да е изненадващо, ако съвсем скоро падне и откриващ гол в мача.

28′

Добра контраатака на Дунав.

Завършващият изстрел на Станоев обаче е отчайващ.

Футболистът на русенци опита да отиграе топката от движение, но я прати далеч над вратата на Верея.

27′

Жълт картон за Диян Димов.

25′

Поредица нарушения по цялата дължина на терена.

Играта определено се накъса.

19′

Георги Андонов беше оставен непокрит в половината на съперника и стреля с глава.

Гол няма.

Първа опасност и в полза на гостите.

15′

Подчертано превъзходство на домакините.

Гостуващият тим до момента не е осъществил нито една атака в половината на съперника си.

11′

Далечен изстрел на Карагарен.

Кълбото не намира очертанията на вратата.

6′

Нсереко заменя Василев.

3′

Удар с глава на Мартин Ковачев!

Топката преминава на сантиметри от целта.

Силно начало за домакините.

2′

Красимир Станоев стреля!

Топката е избита в последния момент от вратаря на гостите.

Малшанс за Дунав.

1′

94. Юлиан Ненов 8. Антон Огнянов

Дунав приема Верея днес, от 13:00 часа, в среща от 22-ия кръг на Първа лига.

През миналия сезон заралии биха у дома и измъкнаха 0:0 в Русе. През есента те отново разочароваха "драконите" на своя стадион, а през пролетта на миналата година го елиминираха на четвъртфинал за купата.

Така откакто двата тима станаха част от елита - сезон 2016/17, Верея има 3 победи и равен срещу Дунав. Русенци са вкарали и едва един гол във въпросните четири срещи - през есента при 1:2 в Стара Загора. Точен бе Ненов.

Орачев преди мача с Верея: Който играе по-просто, той ще спечели мача

"Срещаме един добър отбор, съставен от опитни футболисти"

Русенци започнаха пролетния дял с победа над последния Витоша в Бистрица и сега са амбицирани да запишат и първи дубъл през кампанията. Досега те нямат два поредни успех.

Верейци пък бяха разбити с 0:5 от ЦСКА у дома при подновяването на шампионата и това няма как да не се отрази на психиката им.

ЦСКА прегази Верея с 5:0 и оглави класирането в Първа лига! (ВИДЕО)

Каранга с два гола, двама от новите също се разписаха

Очаква се наставникът на домакините Малин Орачев да се довери на изпитаното правило, когато отборът върви, промени да не се правят. Така той най-вероятно ще заложи на същите 11 от двубоя с Витоша.

Тогава с два гола се отличи Васил Шопов. През седмицата халфът имаше леки болежки, но бе вдигнат. Това направи новият лекарски щаб на Дунав. Клубният доктор на русенци д-р Ивайло Якимов, ще продължи професионалната си кариера в кипърския Анортозис.

"Никога няма да спрем човек, който има желание да се развива. Д-р Якимов е страхотен професионалист и е нормално да продължи кариерата си в някой по-голям отбор", заявиха от клуба.