Галчев стреля в стената след фаул пред наказателното поле. Капитанът на Септември няма ден.

Александър Александров сменя Светослав Ковачев. Ковачев изживява тежко пропуска си.

Невероятен проуск на Светослав Ковачев. Той уцели далечната греда след спасена топка от Галев. Ударът беше на Балджийски.

78′

Петър Патев получи картон за груб фаул.

75′

ГОООЛ! Ахмед Ахмедов отбеляза с глава отблизо. Топката беше центрирана отдясно от Балджийкси от фаул. Защитата на Септември отново остави двама сами срещу Галев.

74′

Бенга получи картон за невъздържана реакция.

69′

ГОООЛ! Балджийски центрира отдясно. Ндиайе сам зад защитата не можа да отбележи, но топката отскочи към Мартин Ковачев, който стреля с всичка сила на метър от голлинията отдясно.
Нямаше засада при подаването на Балджийски.

65′

Ахмед Ахмедов сменя Глаузио да Силва.

65′

Ндиайе сменя Красимир Станоев.

59′

Николай Митов реагира светкавично. Меледже сменя Будинов, който получава аплодисменти от публиката.

57′

Иван Стоянов получи втори жълт картон за игра с ръка. Септември глупаво остана с човек по-малко.

55′

Играта е вече изравнена. Гостите вече са изнесени по-напред и пресират.

52′

Ветеранът на вратата на Септември Галев отново показа, че играе отлично с крака.

48′

Николай Митов отпива глътка минерална вода преди корнер за неговия отбор.

46′

Тактиката на Митов е същата. Неговите играчи са добре блокирани отзад.

45′

Домакините първи излязоха за второто полувреме. Без промени в двата отбора.

45+2′

Много атаки за Дунав, не малко положения, но без гол.

45+1′

Фабиано е вторият декориран играч за груб фаул.

45′

Две минути добавено време.

44′

Страхотно воле на Красимир Станев от повече от 25 метра. Топката мина на сантиметри до лявата греда на Галев.
Малин Орачев се държи за главата.

41′

Галчев центрира от фаул отдясно. Ндиаби игра с глава и необезпокояван стреля  встрани.

38′

Бенга се извиси и изчисти в корнер за Дунав. Домакините направиха бърза атака със смяна фланговете.
Мартин Ковачев стреля с глава в аут след ъгловия удар.

36′

Хубав авантаж на Кабаков. Балджийски надбяга защитата отляво, но взе грешно решене.
Иван Стоянов направи груб фаул и получи картон, след като играта беше спряна,

34′

Мощно негодувание от публиката след отсъден фаул за гостите отдясно близо до тъча.

31′

Почивката за глътка вода. Температурата е висока.

30′

Играч на Дунав не можа да уцели топката от близо след лошо изчистване. При добавката кълбото премина на метри над вратата.

29′

Борис Галчев се завърна на терена, след като трябваше да получава лекарска помощ.

25′

Серия от корнери за домакините. Те опитват сложни отигравания и центрирания, които не водят до нищо.

18′

Георги Динков извади топката пред Мирослав Будинов след хубаво центриране на гостите отляво.

17′

Играчите на Септември разиграват спокойно отзад. За сега Николай Митов не търси атаки към противниковата врата.

9′

Мартин Ковачев не можа да засече топката във вратата на Септември отблизо. Силен натиск на Дунав.

8′

Георги Динков първо уцели гредата след центриране на Балджийски, а после вкара топката във вратата на Септември.
Динков се оказа в засада между двета събития.

7′

Галев реагира блестящо след удар отблизо на Глаузио.

6′

Публиката негодува след присъден тъч за гостите.

3′

Скоро Дунав ще бъде един от отборите, които ще имат ВИП сектор и козирка. Такива са краткосрочните планове на ръководството.

2′

Галев боксира трудна топка след бърза контра на Дунав. Ковачев и Попадийн комбинираха отдясно.

1′

Георги Кабаков изведе с усмивка 22-та под звуците на "Тих бял Дунав".

27.Мухамаду Ндиайе 16.Иво Димитров

Малин Орачев е притиснат до стената, след като воденият от него Дунав има само три точки в първите пет кръга от новия сезон. Наставникът е недолюдван от феновете, но продължава да търси тяхната подкрепа.

Нападението на русенци се очаква да бъде водено от вкаралия първия гол за сезона Ахмед Ахмедов. Орачев ще разчита в офанзивен план на намиращите се в добра форма Станислав Ковачев и Борислав Балджийски.

Николай Митов ще се лиши от от услугите на контузените Георги Сточиков и Крис Гади. За сметка на това атаката ще води Мирослав Будинов, който направи много силни сезони с екипа на русенци. Септември е с четири точки и има нужда от успех, за да продължи да мечтае за елитната шестица.

През миналия сезон Дунав и Септември се срещнаха общо четири пъти. Интерсен факт е, че домакините загубиха всички двубои без да отбележат гол.