Центриране от корнер в полето на Макенджиев.

Жълт картон за Исаевски.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина при тоталната доминация на гостуващия гранд. "Червените" обаче заложиха на тактика, която не им донесе никакъв успех в началните 45 минути от двубоя. Столичани настояваха да играят с множество центрирания в полето на опонента си.

В средата на полувремето подаванията по въздуха в полето на Макенджиев бяха достигнали цели 15, но резултатът се запазваше все така непроменен.

Евандро и Соу се надпреварваха да стреля от всевъзможни позиции към вратата на русенци, но топката не попадаше в мрежата.

Тиаго и Малинов също се включваха във фаза "атака", с цел допълнителното подсилване на акциите на столичани.

Дунав обаче бе все така добре групиран в защитата си, като в голяма част от времето се защитаваше с всички налични свои футболисти.

Четири минути преди почивката резултатът бе открит. Въпреки 70-те процента владение на топката за софиянци обаче, първият гол падна точно в тяхната врата. Негов автор стана Стефан Христов. Той се възползва от груба грешка в отбраната на ЦСКА. Тиаго не успя да върне добре топката към Албентоса, Христов отне и стреля незабавно, като не остави шансове на Черниаускас.

Така почивката дойде при гол преднина за Дунав (Русе).

45′

Почивка.

41′

Скоростен пробив на Евандро в наказателното поле.

Момент преди да шутира обаче топката му бе избита в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

41′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Стефан Христов бележи за домакините!

Груба грешка в защитата на "червените" и резултатът е открит!

Тиаго не успя да върне добре топката към Албентоса и Христов се възползва оптимално!

34′

Първи жълт картон.

Получава го Али Соу.

32′

Точно 15 центрирания на "червените" в наказателното поле.

Нямат успех в това отношение столичани.

30′

Евандро пада на терена.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Последва шут на Соу, но отново - Макенджиев е на мястото си.

25′

Ахмедов се засили в тялото на Занев.

Футболистът на русенци остава да лежи на земята.

Повторенията показват, че е получил удар в лицето.

Ще му бъде оказана медицинска помощ.

20′

Нова атака за столичани.

Соу залъга двама бранители и стреля, Макенджиев изби.

Топката достигна до Евандро, който пробва да я засече от въздуха, но не успя да го направи по задоволителен начин.

18′

Евандро пробива в половината на съперника.

Подава към Соу в наказателното поле.

Изстрелът на нападателя е спасен от Макенджиев.

15′

Продължителна атака за ЦСКА.

На върха й се оказва Евандро, чийто удар се отбива в тялото на бранител.

Акцията на "червените" продължава.

13′

Албентоса фаулира Селеменев в средата на терена.

Честите нарушения не спомагат за повишаване степента на динамиката на двубоя.

11′

Шут на Али Соу!

Получи добре топката от Малинов и стреля незабавно.

Кълбото преминава близо до вратата на съперника.

9′

Тиаго получава удар в лицето си, макар и неволно.

Кратка помощ от медицинския щаб на отбора за състезателя на "червените".

Срещата продължава.

5′

Далечен изстрел и на Тиаго!

Макенджиев покри ъгъла си, но нямаше нужда от намесата му, тъй като топката не намира очертанията на целта.

3′

Жеферсон пада на земята.

Нямаше контакт с футболист на русенци.

По всяка вероятност става въпрос за получено разтежение.

2′

Първи точен изстрел към една от двете врати.

Негов автор е Евандро.

Реши да изпробва късмета си с удар от много далечна дистанция.

Вратарят на домакините хваща топката в ръцете си.

1′

28 Пламен Гълъбов

ЦСКА гостува на Дунав в Русе, в двубой от седмия кръг на efbet Лига. Срещата е от 18:00 часа и се очакват много високи температури, което ще затрудни и двата отбора.

"Червените" излизат за задължителна победа, за да не изостанат от лидерите във временното класиране. Следващият им двубой пък е срещу Левски.

Снимка 439118

Русенци не са в най-добрата си форма. Те записаха загуби от Левски, Ботев (Пд), Берое и Локомотив (Пд) и се наложиха само над Царско село и Витоша (Бистрица).

Киров призна, че Дунав не успява да привлече нови играчи

"Казах на момчетата за мача с ЦСКА, че искам да играем приличен футбол, пък каквото сабя покаже"

В групата на ЦСКА отново не попаднаха двамата капитани Николай Бодуров и Рубен Пинто. Люпко Петрович няма проблем с контузени или наказани футболисти.