Дунав успя да прекрати "черната серия" от 3 поредни загуби, след като днес, в ранния двубой от неделната програма в Първа лига, победи Витоша (Бистрица) с 3:0. Положението за "тигрите" обаче, не е никак добро, след като от началото на сезона и след 8-те изиграни кръга, все още нямат записан успех в дебютната си година в елита.

Точни за домакините бяха Васил Шопов още в самото начало на мача и Мирослав Будинов, който се разписа от дузпа два пъти.

Дунав - Витоша (Развой на срещата по минути)

Вижте избраниците на двамата треньори за ранния двубой от неделната програма в Първа лига

Първото полувреме на мача в Русе стартира с възможно най-лошия сценарий за Костадин Ангелов. Голмайсторът на "тигрите" - Григор Долапчиев получи контузия в глезена след сблъсък с Патев, като първоначалните индикации бяха, че стрелецът ще може да продължи безпроблемно участието си в срещата. Това обаче, не се случи и той бе принудително заменен.

Проблеми за Витоша обаче, не спряха дотук. Още в 5-ата минута фрапантна грешка на Николай Радев донесе попадение на Дунав. Стражът получи пас от Мутафчийски и не овладя топката по най-добрия начин, след което просто я изпрати в краката на Васил Шопов, който бе безкомпромисен от 30 метра.

Въпреки че допуснаха ранен гол, футболистите на Ангелов демонстрираха борбен дух, нещо, което рядко виждаме от бистричани от началото на сезона. Определено те бяха по-дейният тим на терена през първите 45 минути.

Влезлият като резерва на мястото на Долапчев Амзин получи чудесна възможност да възстанови отново равенството в Русе и единствено невероятната намеса на Антонов предотврати топката да влети в мрежата му. Защитата на Дунав просто изпусна включващия се в атаката играч на бистричани. Пол Отофе също пробва късмета си с мощен шут, но стражът на "драконите" отново бе безпогрешен и записа поредна силна изява на сметката си.

Ивайло Лазаров изпълни по чудесен начин няколко центрирания близо до наказателното поле на русенци, но при едното Ларин спечели въздушния двубой за топката и изчиства далеч от вратата на своя тим.

Малко преди края Михаил Милчев опита да удвои аванса на своя тим, след като успя да се измъкне от Румен Гьонов и с директен обстрел към вратата на Радев се надяваше на второ попадение, но ударът му бе доста слаб и разочароващ и не представляваше никаква трудност за вратаря на Витоша.

В 42-ата минута капитанът на "тигрите" извърши ненужно нарушение срещу Шопов в наказателното си поле, заради което тимът му бе наказан с дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Мирослав Будинов, който бе точен от бялата точка за 2:0.

Случващото се през второто полувреме не се различаваше особено от това през първата част. Витоша отново бе по-добрият отбор на терена, въпреки че губеше в резултата. Първият шанс за гол пред гостите се откри в 49-ата минута, когато Георги Амзин нацели напречната греда след удар от малък ъгъл.

Домакините не закъсняха с отговора и веднага стартираха контраатака. Юлиян Ненов опита мощен удар от далечна дистанция, но топката премина встрани от вратата на Радев. 120 секунди по-късно, Диян Димов пусна пас в коридор за Карагарен, който бе позициониран точно пред вратата на Витоша, но Тодор Гочев бе застанал пред футболиста на "драконите" и не му позволи да се докосне до топката.

Снимка 311681

Половин час преди края Ненов центрира перфектно от ляво като успя да постави топката директно на главата на Будинов, който обаче отблизо не намери очертанията на вратата, а това бе и една от най-опасните ситуации пред вратата на Радев за вторите 45 минути.

В последните 20 минути на срещата, темпото на игра спадна значително и опасни атаки пред едната от двете врати почти липсваха. В 77-ата единствено намесата на Радев предотврати сигурен трети гол в неговата врата, след като Христозов изпусна Бранимир Костадинов и пред него се откри чудесно пространство да стреля, след хубав пас на Андреас Васев.

В 83-ата минута Ивайло Стоянов отсъди втора дузпа в полза на Дунав, която отново бе изпълнена от Мирослав Будинов, който направи резултата в Русе класически.

Така Витоша отново не успя да се докосне и в този мач до трите точки и тимът, воден от Костадин Ангелов, продължава да преследва първа победа в Първа лига през този сезон.