Дунав победи Септември с 2:0 в мач, в който имаше пълно превъзходство. Домакините успяха да вкарат гол едва, след като Иван Стоянов от септември си изкара глупав червен картон. Малин Орачев успя да усети момента и направи много важна двойна смяна в 60-та минута, вкарвайки остриетата Ахмедов и Ндиайе, което доведе до головете във вратата на Галев.

Дунав - Септември 2:0, Ахмедов удвои за домакините, гостите са с десет човека

И двата отбора излизат за задължителна победа

Домакините започнаха вихрено и създадоха няколко положения в първите минути. Георги Динков вкара топката във вратата на Септември, но се оказа в засада. Секунди преди това той щеше да счупи гредата, след като засече топката от близо.

Играчите на Николай Митов стояха добре подредени и се грижеха единствено за защитата си. Те трябва да са благодарни на вратаря си Галев, който направи невероятно спасяване с лице след удар на Глаузио. Домакините опитваха да използват заучени положения, но прекалената им сложност не водеше до проблеми за столичната отбрана.

В последните минути гостите все пaк погледнаха напред водени от малтретирания Мирослав Будинов. След фаул Ндиаби се извиси сам и необезпокояван стреля в аут с глава. Ще се запомни и страхотният шут на Красимир Станоев от 25 метра, когато топката премина като куршум до лявата греда на Галев.

Ключовият момент в мача настъпи в 57-та минута. Гостите бяха изравнили играта, но Иван Стоянов получи втори жълт картон за глупава игра с ръка.

Малин Орачев усети момента и вкара в игра остриетата Ндиайе и Ахмед Ахмедов. Защитата на Септември загуби ориентация и се пропука. В първия случай Ндиайе и Мартин Ковачев останаха сами след центриране. Вторият вкара от един метър и откри в 69-та минута.

Шест минути по-късно Ахмед Ахмедов показа голмайсторкия си нюх и внесе спокойствие в редиците на домакините след гол с глава отблизо.

В последните минути играта беше открита и гостите можеха да намалят резултата, но нямаха вяра, че нещо може да се промени.

Дунав изигра добър мач за стандартите си през този сезон. Единственото притеснение за Орачев са многото пропуски.

Играчите на Септември, като че ли се чувстваха обречени. Те играха за 0:0, но червеният картон приключи с техните амбиции.