Дунав победи Монтана в мач от 23-ия кръг на Първа лига. "Драконите" се наложиха с 2:1 като гост в Ловеч.

Възпитаниците на Веселин Великов направиха пълен обрат след като Стивън Петков даде преднина на импрозивираните домакини. С днешната победа, русенци се изкачиха на 4-ото място във временното класиране.

Срещата започна равностойно. Импровизираните домакини смело атакуваха, изглеждайки отърсени от кошмарните си резултати в кампанията.

В 31-ата минута Бирсент Карагарен получи отличен пас от Шопов, но не успя да насочи добре към вратата на Монтана.До края на полувремето, "драконите" владееха инициативата, но така и не успяха да вкарат.

НА ЖИВО: Монтана - Дунав

"Драконите" не са напускали първата шестица от началото на сезона

Малко след началото на втората част, Карагарен имаше претенции, че Блажо Игуманович е играл с ръка и иска дузпа, но съдията не отсъди такава. Четири минути по-късно Петър Атанасов буквално падна на колене пред реферът Тихомир Алексов, искайки дузпа, след игра с ръка, но той пак подмина ситуацията.

В 58-ата минута Монтана изненадващо или не - поведе. Стивън Петков изскочи на стрелкова позиция и преодоля играч на Дунав, разстрелвайки вратата диагонално за 1:0.

Пет минути по-късно Карагарен подаде много добре към Мойеци, който от два метра не успя да насочи добре топката и стреля в аут, отчитайки се с непростим пропуск.

В 67-ата минута Тихомир Алексов все пак отсъди дузпа след като Бамба фаулира Будинов. Зад бялата точка застана потърпевшият футболист, който ниско по земя направи 1:1.

В 73-ата минута, Ненов подаде успоредно към Мойеци, който от около точката на дузпата направи обрата пълен, реванширайки се за пропуска си.

След този мач, Дунав е на 4-ото място с 35 точки, а Монтана остава на последното място с 12 точки.