Дунав победи Локомотив в Пловдив в един луд мача. "Драконите" вкараха четири гола, допуснаха три и изравниха показателите между двата отбора в директните мачове. Русенци имат три точки в повече и ако не загубят последния си мач срещу момчетата на Стамен Белчев ще заемат със сигурност четвъртото място.

НА ЖИВО: Локомотив (Пд) - Дунав, гол след гол на Лаута

Директна битка за четвъртото място

Новият формат в първенството дава възможност на отборите да играят открит нападателен футбол и да се бележат много голове. За четвърти път от началото на шампионата мач завърши при резултат 4:3.

В самото начало Димо Бакалов и Марио Петков си удариха лошо главите. Бакалов напусна мача със счупен нос и избит зъб. Марио Петков беше заменен чак на почивката.

Домакините започнаха по-активно, но "драконите" откриха резултата в 22-та минута. Юлиян Ненов изпревари Пламен Крумов след центриране на Васил Шопов и с разстрелващ удар изведе своя отбор напред.

Попадението даде импулс в играта на русенци, които в следващите 20 минути доминираха на терена и могат да съжаляват, че не вкараха нов гол. Но в последните минути преди почивката те се сринаха в защита.

Първо Мартин Камбуров направи непростим пропуск. След това Дино Мартинович изравни, а в добавеното време Пауло Серджио изпусна да направи пълен обрат.

Снимка 296284

И ако в първото полувреме головите възможности бяха много, то след почивката стана страшно.

В 52-та минута Самир Аясс направи рейд отляво към центъра и със силен удар изведе гостите напред за втори път. И докато те се радваха Мирослав Будинов направи дузпа пред другата врата. Мартин Камбуров стреля неспасяемо и резултатът стана 2:2.

Дойде ред и защитата на "смърфовете" да сбърка и вратарят Пиргов направи дузпа. Той спъна връхлитащия Будинов, който получи възможност да се реабилитира за грешката. Мирослав хладнокръвно пусна топката, след като видя къде се хвърля Пиргов.

Гостите повярваха, че могат да спечелят мача и се бранеха геройски. Антонов за пореден мач показа, че е много добър вратар и използва шанса си да се докаже. След контузията на Петков, голмайсторът от първото полувреме Юлиян Ненов зае позицията на ляв бек и цялата защита на "драконите" беше прекроена. След срещата Ненов беше обявен за играч на мача.

Снимка 296285

Голът висеше на косъм и пред двете врати. Полузащите изчезнаха и се играеше бърз и двуостър футбол. В 80-та минута Иван Горанов спъна измъкващия се Бирсент Карагерен и получи червен картон. Диян Димов щеше да счупи гредата след удар от фаула. А малко след това току-що влезлия Бранимир Костадинов вкара четвърти гол за Дунав.

Останалият с 10 играча Локомотив не се предаде и достигна до трети гол дълбоко в добавеното време чрез Дино Мартинович. Това попадение запази интригата за четвъртото място.

Павел Виданов:  Няма светлинка в тунела, което да даде спокойствие на цялата футболна общественост

Павел Виданов: Няма светлинка в тунела, което да даде спокойствие на цялата футболна общественост

Футболистът на Локомотив (Пд) даде много интересно интервщ след загубата от Дунав

Дунав има предимство от четири гола преди последните мачове. Локомотив трябва да спечели в Разград и да се надява, че русенци няма да вземат точка при последното си домакинство.