Лудогорец победи Дунав с 1:0 и се върна на първото място в класирането на българския футболен шампионат. Голът падна през първото полувреме и беше отбелязан от Клаудиу Кешеру. Това успокои гостите, които успокоиха играта с мисъл за срещата с Ференцварош в четвъртък.

Дунав - Лудогорец, на живо

Дунав - Лудогорец 0:1, Кешеру бележи

"Орлите" искат да се върнат на първото място

Мачът започна с голямо териториално превъзходство на гостите, Те разиграваха търпеливо и търсеха пролуки в русенската защита. Людмил Киров заложи на тактиката, донесла му няколко равенства в последните срещи. "Драконите" бяха добре групирани, но рядко поглеждаха напред.

В 23-та минута малко щастливо Клаудиу Кешеру откри за шампионите. Топката беше свалена за Лукоки, който стреля по земя. Кълбото беше отклонено към румънеца, който се намираше на границата на малкото поле и нямаше как да сгреши.

Попадението не промени нищо. "Орлите" продължиха да атакуват без много да бързат. Кешеру още веднъж вкара топката във вратата на Макенджиев, но се оказа в еднометрова засада.

"Драконите" погледнаха напред и в 45-ата минута бяха близо до попадение. Ахмед Ахмедов първо спечели корнер, а след неговото изпълнение стреля с глава на сантиметри над горната греда.

Снимка 445183

След почивката играчите на Станислав Генчев излязоха откровено да пазят резултата, като залагаха на възможно най-дългото владение на топката и техничните изпълнения.

Домакините пресираха много високо и тръгнаха смело напред. Това върна интригата и вдигна темпото. За съжаление на местните фенове така и не се стигна до сериозно голово положение.

Снимка 445176

Интересна беше битката между Ахмед Ахмедов и Антон Недялков. Нападателят няколко пъти печелеше надигравания, докато Недялков редуваше блестящи намеси с грешни пасове.

В крайна сметка до нов гол не се стигна и осемкратните шампиони измъкнаха минимална победа. Дунав показа, че може да се надиграва с всеки, но за да се постига нещо във футбола са необходими голове.