Отборите на Дунав и Пирин не се победиха в срещата помежду си от програмата на 11-ия кръг на Първа лига.

Единайсеторките на русенци и благоевградчани не си отбелязаха попадения и завършиха спора така, както го и започнаха - при резултат 0:0.

Повече за това стечение на обстоятелствата могат да съжаляват домакините, които определено бяха по-настоятелният тим на терена, а веднъж нацелиха и напречната греда на вратата на Благой Макенджиев.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Дунав - Пирин: 0:0

Треньорите залагат на сигурността

Първото полувреме от мача едва ли е впечатлило особено много феновете по трибуните.

След силно начало и за двата тима и няколко атаки пред Макенджиев и Антонов, темпото на игра спадна драстично. Акциите в двете половини от терена станаха епизодични, като не завършваха с опасност и чиста ситуация за реализиране на попадение.

Снимка 315366

Разиграванията на топката ставаха основно в средата на терена, като всеки опит за прострелно центриране или далечен изстрел изгелждаше обречен на неуспех.

Домакините все пак взеха нещата в свои ръце в заключителните минути от първата част и стигнаха до няколко поредни ъглови удара. При тях не последва нищо, но 6 минути преди почивката Мирослав Будинов се оказа сам срещу целта. За съжаление на феновете на домакините, нападателят стреля в напречната греда.

Това бе и единственото стопроцентово положение в едно от двете наказателни полета за откриващите 45 минути.

Снимка 315369

През втората част от сблъсъка и двамата тренори извършиха редица промени в съставите си, но промяната в резултата така и не идваше.

Отново русенци бяха по-настъпателният тим на терена, но не успяваха да материализират превъзходството си.

"Драконите" загубиха предишните си два мача - гостуванията на ЦСКА и Верея, но точката днес съвсем не е добра новина за отбора.

Същото важи с пълна сила и за Пирин, който заема 11-ата позиция в подреждането. Дунав е с място по-надолу в таблицата.