Турнир: efbet Лига Стадион: "Градски", гр. Русе Зрители: 643

Ботев (Враца) спечели визитата си на Дунав с 3:1

"Зелените" триумфираха с 3:1 в Русе и си осигуриха третото място в група "Б"

90+2′

Любен Николов си изкарва жълт картон.

90′

МИХАЙЛОВ Е ИЗГОНЕН! В края на срещата Иво Михайлов от гостите си изкара тактически червен картон. Ако бе останал само с имащия си жълт картон, заради това, че е негов девети, той щеше да бъде наказан за два мача. Поради този факт той предпочете да бъде изгонен, за да бъде със спрени права само за една среща.

89′

Последна смяна за Ботев (Враца). Петър Атанасов напуска, а на терена се появява Деян Иванов.

87′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! ДОМИНИК ЯНКОВ!! 1:3!!! Футболистите на Дунав нямаха кой знае колко време, за да си мечтаят за частичен обрат. Гостите от Ботев сложиха точка на спора в 87-ата минута след много красив гол на Доминик Янков. Младокът демонстрира техника в близост до дъгата, след което препарира Макенджиев. Русенци опитаха да хитруват, правейки се, че няма гол, но на повторенията ясно се видя, че кълбото е тупнало зад голлинията.

81′

ГООЛ ЗА ДУНАВ! 1:2! ДУДЕ НДОНГАЛА-ДУЗПА! Десет минути преди края на мача, интригата в Русе се завърна. Домакините стигнаха до дузпа, след като Атанас Зехиров не прецени действията си в своето наказателно поле и фаулира резервата Ндонгала. Крилото сам се избра да изпълни 11-метровия удар и технично надхитри Костов за 1:2.

75′

Младият Симеон Иванов застава на върха на атаката, заменяйки централния нападател Григор Долапчиев.

Снимка 485841

70′

Жълт картон за Долапчиев, който извърши поредно нарушение.

69′

Проблем сполетя Людмил Киров в 69-ата минута. Един от най-добрите му футболисти - Ивайло Лазаров получи травма и трябваше да бъде заменен принудително. Така на негово място се появи младият Константин Митев.

63′

Ивайло Михайлов си изкара ненужен жълт картон, който е негов девети през сезона. Това означава, че ще пропусне следващите два мача за първенство.

62′

Младият Атанас Стамболов се появява в игра, на пейката сяда Юли Ненов.

58′

СПОРНА СИТУАЦИЯ! Малко след това главният арбитър Николай Йорданов си навлече гнева на малкото домакинска публика, тъй като не пожела да отсъди дузпа за русенци при падане на Дуде Ндонгала в наказателното поле на Ботев.

56′

Капитанът на Дунав - Михаил Милчев получава жълт картон.

Снимка 485842

49′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ (ВР)!! 0:2!! АТАНАСОВ! По идентичен сценарий от първата част, Ботев (Враца) изчака точно четири минути след подновяването на играта, за да отбележи второ попадение. Янков, Том и Атанасов сътвориха бърза тройна комбинация, която матира неориентираната отбрана на "драконите". Последният от "тризъбеца" пак остана сам срещу Макенджиев и отново завърши по подобаващ начин!

48′

Промяна в халфовата линия на Ботев (Вр). Даниел Гаджев бива заменен от Иво Михайлов.

47′

Людмил Киров предприема смяна. Александър Исаевски се появява в игра на мястото на Тодоров.

47′

Още един млад футболист бива заменен в редиците на домакините. Митко Русанов напуска за сметка на Ндонгала.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 485844

40′

Горещото време поумори двата тима и в последните десетина минути няма нищо интересно за отбелязване.

35′

ЗЕХИРОВ! Интересните ситуации в Русе продължиха. Бърза контра на гостите можеше да завърши с попадение №2. Том проби по десния фланг, след което пусна за Атанасов. Той пропусна кълбото между своите крака и това отвори чудесен коридор за изстрел на Зехиров. Ударът  му с външен фалц обаче не намери очертанията на вратата.

33′

КОЛЕВ!! Постепенно селекцията на Дунав изравни играта и в 33-ата минута на свой ред имаше много добра възможност за възстановяване на паритета. Росен Колев скочи над всички при центриране от корнер, след което насочи опасно с глава. Стражът на гостите Краси Костов обаче беше на точното място и сътвори много добро спасяване.

18′

АТАНАСОВ!! Момчетата на Тони Здравков можеха да удвоят своята преднина в 18-ата минута. Химията между Доминик Янков и Пепи Атанасов отново беше основополагаща, като младокът намери в "уличка" нападателя на гостите. Този път обаче той си затвори ъгъла за стрелба и единствено намери външната част на мрежата.

Снимка 485845

8′

Жълт картон за Даниел Гаджев, едва ли е изненада, че точно той е декориран от главния съдия.

4′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ВР)!! 0:1!! АТАНАСОВ! Началото на двубоя беше повече от интересно. Не бяха изминали и четири минути, когато падна и първият гол в Русе. Проблемите в лагера на домакините явно бяха оказали влияние, тъй като "небесносините" стартираха мудно и Петър Атанасов ги наказа с попадение. Всичко започна с грешен пас на Макенджиев, който "подари" кълбото на Доминик Янков. Той моментално комбинира с непокрития си капитан, а за него остана най-лесното и реализира отблизо.

1′