Пирин (Благоевград) надигра новака в Първа лига Локомотив Горна (Оряховица) в мач от втория кръг на шампионата.

Двата тима отчаяха феновете по трибуните, като бяха на път да завършат спора помежду си така, както го и започнаха - при резултат 0:0.

Привържениците на съставите реагираха своевременно малко преди последния сигнал, засипвайки любимците си със солидна доза освирквания и обидни епитети.

Това явно подейства на състезателите на домакините и те стигнаха до откриващ гол след попадение от дузпа на Владислав Златинов. Той бе точен 15 минути преди края на сблъсъка.

В самия край на двубоя Фиданин, с далечен изстрел, възстанови равенството.

Крайното 2:1 оформи Костов, в последната минута на мача.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Пирин - Локомотив (ГО)

"Орлетата" нямат право на нова грешка

"Орлетата" нямаха право на втора поредна грешна стъпка у дома, след като в първия кръг отстъпиха с 1:3 на варненския Черно море.

Наставникът на Локо Ангел Червенков пък се целеше най-малко в нова точка, след като в предишния мач отборът му направи 0:0 с Нефтохимик.

"Прекалено много" футбол на терена тази вечер обаче не се игра, а сериозните положения пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка.

Това направи първата част от двубоя безкрайно безинтересна, като в края на полувремето дори можеха да бъдат забелязани задрямали привърженици по трибуните.

След почивката ситуацията до известна степен се промени, като единайсеторките се опитаха да стигнат до всички 3 точки в срещата.

Печеливш от този развой на мача се оказа първоначално съставът на домакините.

След продължителен натиск, след 72 минути игра, Пирин получи право да изпълни дузпа, след игра с ръка на Фиданин в наказателното поле.

Зад топката на бялата точка застана Владислав Златинов, който не сгреши, давайки по-скоро заслужено предимство на отбора си.

Седем минути преди края обаче, с изстрел от далечна дистанция, влезлият като резерва Фиданин възстанови равенството - 1:1.

Костов оформи крайното 2:1 в заключителните секунди от сблъсъка.

До края на мача резултатът не беше променен и така Пирин най-после успя да спечели свое домакинство.