Черно море победи неочаквано трудно Нефтохимик с 2:1 в морското дерби от 21-ия кръг на „А" група. Домакините, които през последните седмици бележат видим прогрес, трябваше да треперят до последната минута, за да успеят да реализират победен гол във вратата на бургаския си съперник.

В герой за варненци се превърна бившият футболист на Черноморец Бургас Тодор Паланков, който вкара за крайното 2:1 в последната 90-а минута, оказвайки се най-съобразителен в разбъркване в полето на съперника.

Иначе след нулевото първо полувреме Черно море откри резултата в 48-ата минута чрез Симеон Райков, който се възползва от отличен пробив и подаване на Стенли Окоро. В следващите минути домакините продължиха да атакуват, но рядко застрашаваха вратата на Денчев.

В последните 5 минути се разигра страхотна драма. Първо Нефтохимик изравни в 85-ата чрез Христов. С основна заслуга за попадението бе Петър Димитров, който направи страхотен рейд по десния фланг, преди да изведе Христов на добра позиция.

Нещо повече - секунди по-късно гредата спаси варненци. Димитров можеше да се превърне в абсолютен герой за „нафтата", но шутът му от 25 метра се отби в страничния стълб. Така се стигна до последната минута, в която Черно море успя да измъкне трите точки.

Благодарение на успеха „моряците" събраха на сметката си 34 точки, колкото има и шестият в класирането Левски. Нефтохимик остава твърдо в опасната зона.

ЧЕРНО МОРЕ - НЕФТОХИМИК 2:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)