Павел Виданов ще доиграе последните минути вместо капитана Мартин Райнов.

Милен Танев е последната надежда на Верея за нещо по-значимо в този двубой. Напуска Петър Витанов.

Жълт картон за капитана на Берое - Мартин Райнов, който наруши правилата срещу Исмаил Иса.

Валери Домовчийски заменя Георги Андонов и застава до Исмаил Иса в нападението на Верея.

70′

Камбуров определено беше под пара. В 70-ата легендата на Локо (Пд) опита да зарадва феновете на Берое с прекрасно воле. Изпълнението имаше необходимата сила, но не и достатъчно акуратност.

66′

Промяна в лагера на Верея. Неубедителният Осман Балд отстъпва мястото си на Илиан Йорданов.

66′

КАМБУРОВ!! Берое можеше да реши всичко в мача само няколко минути по-късно. Мартин Камбуров бе изведен зад отбраната на Верея, но точна намеса на Аргилашки, който пресече устрема на голаджията, предотврати по тежък сценарий за "лъвовете".

61′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!!!0:1!! МАРТИН КАМБУРОВ!! Напълно логично, по-добрата игра на Берое в последните 10 минути даде резултат и селекцията на Сашо Томаш поведе в резултата. След точно час футбол на "Трейс Арена", "зелено-белите" стигнаха до попадение чрез ветерана Мартин Камбуров. Императора пребори във въздушен сблъсък Елиаш и с глава превърна в гол перфектно центриране на появилия се като резерва Антон Карачанаков.

54′

ЕУЖЕНИО! Най-интересният момент в мача стана факт в 54-ата минута. Звездата на гостите Педро Еуженио засече от воле една зле отбита топка от "лъвовете". Мощният му шут свари неподготвен Аргилашки и само дясната му греда го спаси от неизбежното инкасиране на попадение.

53′

Верея стартира с една идея по-агресивно втората част. Основна заслуга за това имаше новият им централен нападател Исмаил Иса, който умело задържаше топката пред полето на противника. Миналият и през Левски таран дори опита да си изпроси дузпа в 53-ата минута, която обаче не бе отсъдена от главния съдия.

46′

На почивката Александър Томаш предприема рокада в атаката на Берое. Фиртулеску отстъпва мястото си на Антон Карачанаков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВАВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Огледално положения на ситуацията отпреди малко. Този път шанс се откри пред звездата на Берое - Педро Еуженио, но и той беше безкрайно колеблив.

39′

Осман Балд се озова на стрелкова позиция и шутира моментално с по-силния си десен крак. Мощта в удара му я имаше, ала точността беше под всякаква критика.

26′

Опит за изстрел от много далечна дистанция на Венцислав Бенгюзов, който дори не принуди вратарят на Берое Перниш да прави някакво спасяване.

19′

Венцислав Бенгюзов получава първия жълт картон в мача заради поредицата от извършени фаулове на бившия младежки национал.

15′

Публиката на Берое оглася с песните си "Трейс Арена". Привържениците на "зелените" дори вкараха в употреба димки и бомбички, което със сигурност ще донесе парична санкция за любимия им тим.

13′

Мартин Камбуров опита късмета си от пряк свободен удар. Изстрелът му обаче дори не прехвърли верейската стена.

6′

КАМБУРОВ!! Берое можеше да поведе в резултата след само 6 минути на "Трейс Арена". "Зелено-белите" разгърнаха отлична атака, която завърши с центриране на Матеус Леони. То бе адресирано за ветерана Мартин Камбуров. Стрелецът се измъкна от Бен Джемия и Мирослав Енчев, ала стотни от секундата го разделиха от това да прониже стража на съперника.

4′

Началото на това градско съперничество бе белязано от доста грешки в отиграванията и на двата тима. Верея получи правото да застраши вратата на Берое в 4-ата минута, когато Венци Бенгюзов центрира от пряк свободен удар, ала последвалият удар с глава на Георги Андонов не намери целта.

3′

За Берое това ще е юбилеен мач №1500 в най-горната дивизия на българския футбол и ще търси задължителна победа особено след отпадането от Лудогорец за Купата на България.

2′

Добрата новина за Верея е, че жълтата карта на нападателя Исмаил Иса вече пристигна от Молдова и той започва като титуляр.

1′

18 Янислав Иванов 71 Антон Карачанаков

Отборите на Верея и Берое се изправят един срещу друг в голямото градско дерби на Стара Загора. Съперничеството обещава сериозна интрига, тъй като освен клубната чест, на картата е заложена и позицията в Топ 6.

Припомняме, че заралийското дерби вече се игра веднъж през този сезон, завършвайки при безумно скучния резултат 0:0.

Косьо Мирчев: Верея ни дължи повече от 6 заплати

Верея дължи повече от шест заплати на Сашо Томаш и неговия екип

"Готвим се сериозно и отговорно за градското дерби"

За Берое това ще е юбилеен мач №1500 в най-горната дивизия на българския футбол и ще търси задължителна победа особено след отпадането от Лудогорец за Купата на България. Напрежението между двата тима пък доби нови размери, след като вчера помощник-треньорът на беройци - Косьо Мирчев призна, че ръководството на Верея дължи над 6 заплати на целия щаб, работил с Александър Томаш на "Трейс Арена" през изминалата кампания.

Сред титулярите днес се завръщат лидерите Педро Еуженио и Мартин Камбуров, които пропуснаха мача за Купата през тази седмица. Много ще се разчита и на неуморния в средата на терена Карлос Охене.

Камен Хаджиев: Късметът не беше с нас срещу Лудогорец

"Играхме хубав футбол", заяви защитникът на Берое

Във Верея кадровата ситуация е доста по-сложна. Десният бек Здравко Илиев е наказан, а халфът Нургалиев е контузен. Балде и Фенуш тренираха на облекчен режим през седмицата и шансовете им да се появят на терена днес са доста малки, Фенуш дори се очаква да е извън групата. А ветеранът Елиаш най-вероятно ще действа като централен защитник. Добрата новина е, че жълтата карта на нападателя Исмаил Иса вече пристигна от Молдова.

Илиан Илиев: Берое е фаворит, ние ще сме гости на нашия стадион

"Ще се получи добър мач", заяви треньорът на Верея

Главен съдия на срещата е депутатът от ГЕРБ - Стефан Апостолов, с помощници Георги Дойнов и Петър Джугански. Събитията зад двете врати ще наблюдават Георги Давидов и Георги Гинчев. Делегат на БФС е Пламен Николов, а работата на реферите зорко ще следи Ичко Лозев.