Отборът на Черноморец-Бургас победи с 4:2 като гост Монтана и си подпечата четвъртата позиция в класирането в „А" група. Момчетата на Димитър Димитров-Херо бяха категорично по-добрият отбор на стадион „Огоста" и заслужено взеха трите точки.

Началото на головата серия в Монтана даде Преслав Йорданов, който се разписа още в третата минута. В средата на първата част бившият таран на Локо (Сф) намери добре в полето Шаешу, който от 2-3 метра с лекота се разписа - 0:2.

След почивката головете на „Огоста" продължиха да валят. Домакините върнаха интригата в 55-ата минута с гол на Воденичаров. Интригата обаче свърши твърде рано. В 63-ата минута стражът на Монтана игра с ръка извън полето, за което получи директен червен картон.

Така, останали с човек повече на терена, гостите от Бургас нямаха проблеми да вкарат нови голове. Николов и Венци Христов се разписаха за „акулите", а крайното 2:4 оформи Димитър Красимиров Илиев.

Така, за да се класира за място в Лига Европа, Черноморец ще трябва да се надява шампион на България да стане ЦСКА София. Ако титлата вземе тимът на Лудогорец, то тогава квота за място в Европа ще получи не завършилият на четвърта позиция – Черноморец, а финалистът в турнира за Купата на България – Локомотив (Пловдив).

МОНТАНА - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:4 (СТАТИСТИКА)