Черноморец записа очаквана победа с 4:0 над Пирин (ГД) на свой терен и по този начин запази шансове са оставане в елита. С успеха „акулите" събраха 41 точки, с 5 по-малко от Славия, 5 кръга преди края.

Двубоят започна като по поръчка за тима на Димитър Димитров, след като бургазлии откриха още в 9-ата минута. Точен бе Милен Василев, който оползотвори доброи центриране на Крум Стоянов отляво.

До края на полувремето Черноморец не успя да вкара нов гол, макар че Бекое пропусна сам срещу вратаря.

Малко след почивката обаче вторият гол все пак падна, като този път той бе дело на Лапанов, който насочи топката в собствената си врата.

В 63-ата Филипов сложи топката на крака на Василев, който с воле отблизо направи резултата класически. В добавеното време Райков оформи крайното4:0, отново след пас отдясно на Филипов.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ПИРИН (ГД) 4:0