Отборът на Черноморец постигна ценна победа с 3:2 като домакин над състава на Черно море в среща от 22-ия кръг на родната "А" група.

Асис, Шаешу и Дяков вкараха за "акулите", докато Манолов и Камазола на два пъти намаляваха резултата, но така или иначе гостите от Варна не успяха да спечелят поне точка в "морското дерби".

Домакините откриха в 34-ата минута чрез Асис, който се ориентира най-добре след избита от вратаря на гостите топка, излъга двама бранители и реализира за 1:0.

В 53-ата минута "акулите" удвоиха чрез Шаешу, който се възползва от пробив и хитър пас на Асис и не сгреши за 2:0.

Черно море намали резултата в 70-ата минута, когато Миро Манолов получи топката от Божилов и разстреля Колев за 2:1.

Костадин Дяков успокои Черноморец с трето попадение в 83-ата минута, възползвайки се от нова прекрасна изява на Шаешу.

Гостите не се предадоха и на свой ред отново намалиха резултата в 86-ата минута, след страхотен шут от 30 метра на Камазола, но до края на двубоя "акулите" не позволиха да изпуснат пълния актив от точки.

Благодарение на този успех футболистите на Димитър Димитров - Херо излязоха на трета позиция с актив от 50 точки, изпреварвайки Литекс, който има 48. "Моряците" от своя страна са осми с 40 пункта.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 3:2 (СТАТИСТИКА)