Черноморец постигна победа над Ботев (Враца) в мач от 23-ия кръг на „А" група. „Акулите" се наложиха като гост с 0:2.

Така възпитаниците на Димитър Димитров продължават добрата си серия от 4 мача без загуба. Отборът на Тони Здравков пък остана близо до чертата с изпадащите отбори, което ще държи  тима в напрежение до края на първенството.

Срещата днес бе доста нервна и изпълнена с нарушения. Играта бе сравнително равностойна, но Черноморец успя да се възползва от положенията си.

Първото попадение падна в самия край на полувремето. Преслав Йорданов остана непокрит и засече отбита от вратаря топка.

Осем минути преди края на мача асистент-реферът Маргаритов даде спорен тъч за Черноморец при атака на бургазлии. След това топката стигна до Балджийски, който центрира, и от гърба на Гаел топката влезе в мрежата на Митов за 0:2.

След този мач Черноморец е на 6-ото място в подреждането с 37 точки. Ботев (Враца) пък са 11-ти с 21 пункта.