Черноморец (Поморие) разби с 3:0 Видима-Раковски в баража за "А" група и за първи път в своята история ще може да играе при майсторите. Всичко обаче зависи от Българския футболен съюз. При това развитие на събитията, ако БФС преразгледа документите на "сините" и даде лиценз на отбора за елита, ще има нов бараж. Той ще бъде между Етър (Велико Търново) и Светкавица (Търговище), за да може "А" група да стане с 16 тима, след като Пирин беше изваден. При отказ обаче шампионатът ще остане с 14 тима.

Символичните гости от Поморие започнаха много добре двубоя. Още в 6-ата минута Атанасов се отскубна от защитата, но беше фаулиран от вратаря Василев. В средата на полувремето на два пъти Любомир Божинов беше близо до откриване на резултата.

Първият му опит от пряк свободен удар обаче беше отразен блестящо от вратаря, а при втория шутира в близост до гредата. В 34-ата домакинът от Севлиево претендира за дузпа. Падналият на земята Щърков в крайна сметка получи жълт картон за симулация.

Най-добрата възможност за Видима се откри няколко минути по-късно. Игнатов беше изведен сам срещу Йовишич, който се хвърли в краката му самоотвержено. Топката обаче остана във владение на халфа, но той не успя да намери свой съотборник пред опразнената врата.

През втората част събитията на терена придобиха коренна промяна. За само три минути Черноморец (Поморие) си подпечата билета за "А" група. Първо в 57-ата Атанасов надбяга Бранеков, прехвърли Василев и откри резултата. Три по-късно пък Калоянов получи пас след комбинация от фаул и от малък ъгъл удвои.

В 61-ата обаче нервите на севлиевци ескалираха, а за оспорване на съдийско решение Бранеков получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. 120 секунди по-късно пък Атанас Иванов пропусна да намали от добра позиция. След три смени за само няколко минути Видима започна да атакува и да оставя сериозни празни пространства в защита.

В 79-ата резервата Благов излезе сам срещу вратаря, но не успя да направи резултата класически. Около 60 секунди по-късно обаче Калоянов проби и матира Ивайло Василев за крайното 3:0. Победа, която праща поморийските "акули" в "А" група, а Видима-Раковски в "Б". Вече всичко зависи от родната футболна централа.

Само преди два сезона Черноморец (Поморие) беше във "В" група, но купи лиценза на Нафтекс и така се озова в Източна "Б". Още в първата си година след промените тимът стигна финал за купата на България, който в последните секунди загуби от Берое с 0:1. Сега съставът, воден от Петър Хубчев, има реалният шанс, ако БФС реши да преразгледа документите на клуба, да участва в елита.