Черноморец-Бургас се завърна на победния път! Момчетата на Димитър Димитров-Херо разгромиха с 4:0 като гост закъсалия тим на Калиакра (Каварна), като по този начин прекъснаха серията от два мача без победа.

Двубоят днес бе от 16-ия кръг на първенството, който бе отложен заради студеното време в края на месец февруари.

Иначе всичко по-интересно, в това число и четирите попадения на стадиона в Каварна, паднаха след почивката. Начало на головата фиеста даде Асис в 55-ата минута с много красив гол.

Нападателят се разписа с удар от въздуха от границата на пеналта и не остави никакъв шанс на Цветан Димитров. Попадението отпуши „акулите", които до края на срещата тотално смазаха Калиакра.

В 66-ата минута друг чужденец - Яник Боли засече с глава центриране на Христов и удвои преднината на бургазлии. В заключителните секунди на мача Шаешу и резервата Преслав Йорданов оформиха погрома за Калиакра - 0:4!

Наставникът на „акулите" Димитър Димитров-Херо изгледа срещата от трибуните, тъй като изтърпяваше наказание. И без него на пейката обаче бургазлии нямаха никакви проблеми да вземат трите точки.

Благодарение на успеха Черноморец събра на сметката си 40 точки, с 2 по-малко от третия в класирането ЦСКА, който в четвъртък играе с Локомотив (София). Калиакра пък здраво се засили към „Б" група. Каварненци остават на предпоследната позиция с едва 7 спечелени точки!

КАЛИАКРА - ЧЕРНОМОРЕЦ 0:4 (СТАТИСТИКА)