Черноморец нанесе поредната тежка загуба на опашкаря Пирин (ГД). „Акулите" спечелиха с 4:0 у дома и по този начин оставиха неврокопчани на последното място в класирането с 9 пункта. Черноморец пък вече е с 18 точки, само на 2 зад намиращата се на спасителното 10-то място в подреждането.

Бургазлии започнаха силно и създадоха две чисти положения, които обаче бяха профукани от Ники павлов и Баламанджи.

Все пак, в последните секунди на първата част, логиката възтържествува и Черноморец поведе. При едно центриране, Абдиков излезе, но Ники Павлов го изпревари и отклони топката, а след това я довкара.

Малко след почивката бургазлии удвоиха аванса си.Филипов центрира от фаул, в пеналта на Пирин настъпи разбъркване, от което най-съобразителен излезе Пехливанов, който успя да мушне топката покрай вратаря.

В 73-ата мин Баламанджи вкара и първия си гол за „акулите" Нападателят от ЦАР бе изведен сам срещу Абдиков и пусна топката покрай него за 3:0. В последния четвърт час домакините нанизаха още два гола чрез Ванчо Траянов и Амари за крайното 5:0.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ПИРИН (ГД) 5:0