Отборът на Черноморец-Бургас победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград) в последния мач от 14-ия кръг на „А" група. Със спечелените три точки „акулите" събират актив от 28 точки, само с една по-малко от втория Левски.

Домакините наложиха териториален превес още от първите минути на двубоя. До по-сериозно положение обаче се стигна едва в 14-ата минута. Тогава Георги Андонов центрира, а Рикардо Андре стреля с глава на сантиметри покрай вратата. В 35-ата минута много плътен шут на Андонов бе избит в корнер от вратаря на „орлетата" Макенджив.

В 40-ата минута стражът, който се представи на висота днес, остана безпомощен. След разбъркване в наказателното поле, Адриан Фернандес се пребори отлично за топката и я прати във вратата за 1:0.

След почивката съотношението на силите на терена на стадиона в квартал „Лазур" се промени. Футболистите на Пирин бяха тези, които натиснаха и стигнаха до няколко добри положения. На три пъти Кондев се опита да затрудни Борел с удари от далечна дистанция, но всички те бяха неточни.

В 78-ата минута Марсио Нуньо можеше да вкара най-красивия гол от началото на сезона, опитвайки се да прехвърли Макенджиев, но ударът му се отби от напречната греда.

След тази победа „акулите" продължават да заемат третото място в класирането, а Пирин се намира на 14-та позиция.