Отборът на Черноморец излезе начело във временното класиране в "А" група. В среща от 4-ия кръг, "акулите" победиха с класическото 3:0 новака Спортист (Своге). По този начин възпитаниците на Красимир Балъков събраха на сметката си 10 точки и еднолично оглавиха таблицата в родния футболен шампионат.

Бургазлии убиха интригата още през първото полувреме, когато паднаха и трите попадения. Ектор Гонсалес откри резултата в 26-ата минута със страхотен шут от въздуха, който не остави никакъв шанс на безпомощния Кючуков. В 34-ата минута Карбони хитро изведе Фернандес, който технично прокара топката покрай стража на "шоколадите" - 2:0. В 40-ата минута юношата на ЦСКА Мартин Тошев подаде добре към Карбони, който с мощен шут направи резултата класически.

След почивката темпото видимо спадна, а домакините от Черноморец се опитаха да стигнат до нов гол. 20 минути преди последния съдийски сигнал повторен дебют пред родна публика направи Георги Чиликов. В игра за "акулите" се появи и голмайсторът Платини, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

В следващия кръг Черноморец гостува на Локомотив (Мездра), а Спортист приема Локомотив (Пловдив).

ЧЕРНОМОРЕЦ - СПОРТИСТ 3:0
1:0 Гонсалес (26')
2:0 Фернандес (34')
3:0 Карбони (40')