Бургаският Черноморец победи с 1:0 Марек в изтеглен мач от 10-ия кръг на родната "А" група. "Акулите" спечелиха двубоя благодарение на македонеца Ванчо Траянов, който отбеляза единственото попадение в 65-ата минута.

Срещата започна равностойно, но постепенно възпитаниците на Димитър Димитров-Херо се настаниха в полето пред вратаря на гостите Белчев. Реалните голови положения обаче липсваха и нападателите на Черноморец се задоволяваха единствено с далечни удари.

Все пак през второто полувреме домакините вдигнаха оборотите и още до 50-ата минута бяха създадени две добри възможности, пропилени от Цанков и Дяков. След това и Кръстев опита да открие с глава, но Белчев спаси. Голът изглеждаше най-близо в 58-ата минута, но Тодоров пропусна да засече топката в мрежата, въпреки че тя се търкулна по гол-линията.

В 63-ата минута играчите на Черноморец поискаха дузпа за спъване на Любенов в пеналта. Съдията Георги Игнатов обаче остана безмълвен. Само две минути по-късно справедливостта възтържествува. Пламен Крумов даде извеждащ пас към Ванчо Траянов и македонецът не сгреши - 1:0. До края на мача домакините имаха  2 възможности да удвоят резултата, но това не се случи.

С победата Черноморец се изкачи на 5-ата позиция в класирането. Тимът от Бургас има 16 точки, колкото и 4-тия Пирин. Марек е 8-ми с 11.