Черноморец ще зимува на трето място в "А" група, след като в последния си мач от есенния дял на шампионата победи с 2:0 Монтана.

Домакините категорично превъзхождаха съперника и съвсем очаквано стигнаха за 10-и път до трите точки. Още във 2-ата минута Анеси откри резултата, след като реагира мигновено при изпусната топка от вратаря Христо Иванов.

Шест минути преди почивката възпитаниците на Димитър Димитров-Херо отново намериха пътя към вратата. При разбъркване внаказателното поле Венци Христов от няколко метра удвои.

През второто полувреме събитията на терена се попромениха. Монтанци се опитваха да сторят нещо, но и късметът не беше с тях. В 71-ата минута резервата Мичев можеше да намали, но го спря единствено гредата. Малко след това отново той от удобна позиция не съумя да накаже разсеяната защита на домакините.

В крайна сметка резултатът не се промени и Черноморец си върна третото място, което с 33 точки дели с Левски. Монтана остава на 10-а позиция с 14 точки, колкото има и следващият Ботев (Вр).