Черно море надигра новака във футболния елит на България - Витоша (Бистрица).

Срещата се игра в Каварна, като бе откриваща за двата състава за новия сезон в Първа лига.

Двубоят завърши с минимален успех за варненци с 1:0. Единственият гол бе отбелязан от Георги Божилов.

Това беше повторен дебют за нападателя с екипа на отбора.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена днес:

Черно море - Витоша 1:0

Двубоят е в Каварна

През голяма част от първото полувреме домакините диктуваха темпото на игра на терена и редуваха една след друга опасностите пред вратата на съперника.

На цели три пъти Цветелин Чунчуков получаваше възможности за изява, но късметът така и не бе на негова страна.

Снимка 304231

Източник: Официален сайт на Черно море

Сред най-опасните в състава на варненци бе и Коконов, през когото минаваха всички акции на Черно море. Той бе и един от най-фаулираните футболисти на игрището.

Михаил Иванов пък изпъкна в редиците на гостите. Вратарят на Витоша спаси всичко, което можеше да спаси, като предотврати няколко попадения в мрежата си с вещи и навременни свои намеси.

При една от ситуациите Чунчуков стреля с глава от непосредствена близост, но Иванов изби.

Снимка 304229

Последните няколко минути от първата част бяха за гостите от Бистрица. Четин Садула, Румен Гьонов и Отофе Пол обаче не успяха да поразят целта от чудесни открили се пред тях положения.

Особено неприятен бе пропускът на Пол, като в конкретната атака футболистите на Витоша бяха четирима, срещу само двама в зелено-бели екипи.

Вторите 45 минути бяха изцяло в полза на символичните домакини в Каварна.

Снимка 304230

Атаките на Черно море се редуваха една след друга, като бе само въпрос на време да бъде отбелязан първият гол за състава в мача.

Това се случи в 63-ата минута, когато Георги Божилов се възползва от не особено убедително излизане напред на Михаил Иванов и прати топката във вратата за 1:0.

Снимка 304232

Още в следващите няколко минути Черно море можеше да удвои преднината си, но пропуски на Чунчуков и Минков не позволиха това да се случи.

Така или иначе нова промяна в резултата не бе регистрирана и "моряците" спечелиха първия си мач в българския елит за сезона, докато съставът от Бистрица отстъпи в дебютната си среща в най-високия български футболен ешелон.