Черно море се изкачи на 6-о място в класирането в „А" група, след като в мач от 14-ия кръг победи у дома Черноморец (Бургас) с 2:0. Домакините бяха по-силният отбор и напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

Симеон Райков откри резултата в 11-ата минута, след като се разписа с удар с глава. Нисичкият футболист засече топката от десетина метра и не остави никакъв шанс на младия вратар на „акулите" Ник Дашев.

Десетина минути по-късно Райков можеше отново да се разпише, след като шутира силно от свободен удар, но този път Дашев се намеси и боксира топката. До края на първата част бургазлии успяха веднъж да застрашат Китанов, но с пропуск се отличи Фонсека.

След почивката картината на терена не се промени. Домакините продължиха да атакуват и в последните секунди на мача стигнаха до нов гол, дело на Бакари.

Благодарение на спечелените точки Черно море измести Левски от шестата позиция в класирането. Черноморец пък продължават да бъдат във втората част на таблицата.

ЧЕРНО МОРЕ - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)