Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 533
90+2′

КРАЙ НА МАЧА!

Черно море победи Витоша с 1:0 в Първа лига

Черно море тръгна с успех във втората фаза на шампионата, "моряците" пак се справиха с Витоша

Гол на Исмаил Иса реши футболното съперничество на "Тича"

86′

Младият Алекс Терзийски ще замени Георги Амзин. Последна смяна за Витоша (Бистрица).

85′
Снимка 484438

84′

Официално предупреждение за Родриго, който влезе в разправия със съдията.

82′

Родриго веднага напомни за появяването си в игра. В 82-ата минута той напредна през центъра и демонстрира перфектната си техника. Това обаче не бе достатъчно, тъй като изстрелът му беше блокиран.

80′

Представилият се достойно тази вечер Христо Иванов от редиците на Витоша, бива заменен от Кристиян Кочилов.

79′

Патрик Андраде пък заменя "близнака" си по позиция Васил Панайотов.

78′

Още промени в състава на Черно море. Родриго Енрике ще замени Илиан Илиев-младши.

74′
Снимка 484439

73′

Младият Велислав Василев се появява в игра вместо разочаровалия Кардозо.

72′

Смяна в редиците на Черно море. Исмаил Иса отстъпва мястото си на Денислав Ангелов.

71′

Даниел Кутев центрира слабо от левия фланг. Балонната топка бе отиграна от Илия Димитров в 71-ата минута, но единствено принуди стража на Черно море да направи рутинно спасяване.

63′

ИЛИЯ ДИМИТРОВ! Малко, след като се появи в игра, резервата Мехди Букаси можеше да има негативен принос за срещата на Черно море. Въпросният върна прекалено слабо към вратаря Иван Дюлгеров, но си поведе топката прекалено дълго и в крайна сметка пропиля изгодната възможност.

Снимка 484440

61′

Имащият жълт картон Сила бива заменен от Васил Първанов.

60′

Смяна в редиците на Черно море. Мартин Минчев напуска терена, а на негово място ще видим Мехди Букаси.

57′

КУРЬОР!! Нападателят на Черно море отново не усети радостта от попадението, след като в 57-ата минута изпревари Дилчовски за подаване на Иса, ала тежкият терен го "подлъга" и не успя да намери мрежата.

Снимка 484437

50′

Втората част започна по познатия от първите 45 минути начин. Кардозо отново не успя да отбележи с екипа на Черно море. В 50-ата минута той проби мощно през центъра, измъкна се и от грубата намеса на Сила, но в крайна сметка шутира покрай дясната греда на Кръстев.

46′

На полувремето гостите от Витоша осъществиха смяна. Алексей Георгиев замени Запро Динев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 484436

45′

ПОЧИВКА!

42′

КУРЬОР! Малко преди почивката, Матс Курьор сътвори голям пропуск на своята сметка. Любимецът на феновете направи бързо двойно с Иса в 42-ата минута и се устреми сам срещу Кръстев. Стражът на Витоша обаче спечели индивидуалния сблъсък с брилянтно спасяване.

40′

ГРЕДА ЗА ГОСТИТЕ! Витоша отново създаде главоболия за своя опонент в 40-ата минута. Богомил Дяков центрира меко от фаул. Исмаил Иса забрави да скочи за високата топка и дебнещият зад него Венци Бонев отправи удар с глава. Мократа топка първо имаше допир с ръкавиците на Дюлгеров, а след това и в горната греда на "моряците".

37′

Съдията-дебютант Георги Гинчев си навлече гнева на домакините, след като в 37-ата минута не забеляза игра с ръка на Запро Динев в неговото наказателно поле. В следващия момент младият арбитър не отсвири нарушение и за грубо влизане в краката на Минчев.

Снимка 484435

36′

Първи жълт картон в мача. Получава го Мохамед Сила заради грубото влизане в краката на Илиев.

32′

Илиан Илиев и Кардозо не се разбраха в сюблимния миг, когато легионерът трябваше хитро да бъде изведен зад вражеската защита.

24′

Интересните положения в морската ни столица продължиха. В 25-ата Черно море беше близо до удвояването. Илиев пусна прострелна топка, успоредна на голлинията, но така и не бе засечена от плъзналите се по мократа трева Иса и Курьор.

20′

ДИМИТРОВ!! Откриващото попадение отпусна "моряците", които можеха да допуснат гол в 20-ата минута. Георги Амзин се възползва от миг невнимание в защитата на варненци и изведе по прекрасен начин Илия Димитров. Юношата на Левски прехвърли много елегантно Иван Дюлгеров и топката летеше към мрежата. Бурните овации на "Тича" обаче заслужи крайният бранител Цецо Панов, който със задна ножица изчисти от голлинията. Така резултатът остана непроменен.

13′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! 1:0!! ИСА! Защитата на гостите рухна в 13-ата минута, когато логичното стана факт. Запро Динев и Марио Дилчовски не бяха проектирали по адекватен начин своята отбранителна стратегия. По фланга непокрит се оказа крайният защитник на "моряците" Цветомир Панов, който перфектно прати топката за дебнещия Иса. За тарана остана най-лесното и с глава разстреля Кръстев за 1:0.

11′

ИЛИЕВ! Всяка една атака на "зелено-белите" вещаеше огромна опасност за Витоша. Така беше и в 11-ата минута. Исканият от Селтик Мартин Минчев направи всичко като по учебник - първо преодоля Сила, а след това комбинира с непокрития на дъгата Илиан Илиев. Младокът елегантно залъга бранител на Бистрица, но в крайна сметка шутът му беше блокиран от тялото на ветерана Венци Бонев.

7′

КАРДОЗО! Селекцията на Илиан Илиев пропиля първата си голова възможност в 7-ата минута. Матиас Курьор напредна по левия фланг, справи се лесно с Дилчовски и центрира в малкото наказателно поле на бистричани. Притичалият да засече Кардозо обаче направи по-трудното и от метър прати коженото кълбо над горната греда.

Снимка 484434

3′

Началните минути на "Тича" бяха изключително тежки и за двата състава, тъй като във Варна валеше проливен дъжд. Въпреки това, първи точен изстрел беше регистриран още във втората минута, когато Исмаил Иса не успя да затрудни по никакъв начин Николай Кръстев.

1′