Черно море постигна много лека домакинска победа над Берое. В един от чаканите с най-голям интерес мачове в 12-ия кръг в "А" група "моряците" биха с 2:0 заралии, като приключиха интригата още в рамките на първите 11 минути.

Не бяха изтекли и 60 секунди от началото на мача и Черно море поведе в резултата. Миро Манолов получи страхотен пас и остана очи в очи с Ивайло Иванов и вкара за 1:0.

Десет минути по-късно "моряците" вече водеха с два гола разлика след трагикомична изява на стража Ивайло Иванов. Безобразно изчистване на стража, който сложи топката на крака на Дончо Атанасов и той без проблеми вкара втория гол - 2:0.

Това не бе достатъчно за играчите на Стефан Генов и те направиха още няколко сериозни пропуска. В 29-ата минута дойде още едно чисто положение. Страхотна комбинация на футболистите на домакините доведе топката до Капитанов, който подаде на Георги Илиев, който пък стреля от границата на наказателното поле, но топката бе избита в корнер.

Берое през първата част почти не успя да създаде чисти
ситуации. Все пак, в 17-ата минута шанс имаше Емил Ангелов, но неговият удар бе спасен от Илко Пиргов.

В началото на второто полувреме бившият играч на Берое Дончо Атанасов можеше да накаже за втори път бившите съотборници, след като се разходи из цялата отбрана на тима, но ударът му бе избит, макар и с мъка.

До края на мача играта се изравни и двата тима почти не създадоха нищо интересно, като Черно море в крайна сметка напълно заслужено изкова победа в срещата с Берое.