Отборите на Черно море и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в двубой от 26-ия кръг на родната "А" футболна група.

Шампионите имаха териториално и игрово преимущество през по-голямата част на срещата, но пропуски на Мурад Хидиуед, Емил Гъргоров и Сергей Якирович лишиха "армейците" от победа на стадион "Тича".

Най-скандалната ситуация в двубоя бе в 66-та минута, когато резервата Да Заади стреля в гредата и след това се създаде впечатление, че кълбото преминава зад голлинията. Главният рефер Христо Ристосков обаче даде знак играта да продължи и с това резултатът се запази непроменен.

До края на мача ЦСКА така и не успя да създаде нова опасност пред Красимир Колев и след 0:0 загуби нови две точки в борбата за защита на титлата си.

"Армейците" дадоха и няколко жертви в срещата - преди самото начало Велизар Димитров и Оливер Ковачевич получиха травми на загрявката и не започнаха двубоя, а в началото на второто полувреме и капитанът Емил Гъргоров бе заменен принудително.

Варненци пък се лишиха от услугите на Даниел Моралес, който също получи травма и напусна стадион "Тича" с линейка. След този двубой ЦСКА събра актив от 56 точки и при успех на Левски над Славия, "сините" ще дръпнат със 7 точки на върха на класирането.