Черно море регистрира втора победа в Първа лига. „Моряците“ се наложиха над Монтана с 1:0 в последния мач от 2-ия кръг на първенството. Срещата се игра в Каварна, тъй като "Тича" не получи лиценз.

Както е известно, тимът на Георги Иванов се наложи над Пирин на старта на Първа лига, докато Монтана измъкна равенство от Левски.

Срещата започна отлично за „моряците“. В 12-ата минута те изпълниха корнер, топката бе отбита, след което попадна в Пламен Николов, който стреля за 1:0. При ситуацията обаче не стана ясно дали топката е минала голлинията. От състава на Монтана дълго протестираха, но съдията Ангел Баялцалиев остана безмълвен. Последваха доста скучни минути, а малкото зрители на стадиона не станаха свидетели на други голови положения до края на първата част.

В 61-ата минута Черно море остана с човек по-малко след като Тодор Паланков фаулира грубо футболист на Монтата в средата на терена и получи заслужен втори жълт картон.

Малко по-късно Гонзо понесе нов удар. Влезлият като смяна Бакари се контузи и не успя да продължи двубоя, отстъпвайки мястото си на Георги Андонов. До края на мача така и не се стигна до опасност пред една от двете врати и така Черно море спечели трите точки.