Черно море постигна своя първи успех за сезон 2020/21. Селекцията на Илиан Илиев развинти като гост Етър, побеждавайки "болярите" с 4:0. По този начин варненци сложиха край на чакане от осем години, в което нямаха триумф на стадион "Ивайло". Изключително силен мач за "моряците" изигра Матиас Курьор, блеснал с хеттрик. С дебютно попадение в елита се отчете и младата звезда на "зелено-белите" Денислав Ангелов.

По този начин Черно море временно зае първото място в шампионата. Етър пък остава на последната позиция, без точки и отбелязан гол.

Снимка 492511

Източник: Официален сайт на Черно море

Двубоят на "Ивайло" стартира на пета скорост. По-щастливи определено бяха от лагера на варненци, които стигнаха до гол при първото си сериозно положение в мача. Матиас Курьор се оказа най-съобразителен при корнер, изпревари персоналния си пазач Мариян Иванов, след което с глава не остави никакъв шанс на Христо Иванов.

Ужасът за домакините обаче продължи. Не бяха изминали още шест минути след инкасирането на попадение, когато селекцията на Петко Петков осъзна, че вече губи с 0:2. Футболистите на Черно море реализираха гол-близнак, и той отново беше дело на Курьор. Центрирането на Илиев създаде кратко меле пред вратата на Иванов. Даниел Димов се сбори с Иванов, а това позволи на топката да стигне до нападателя на "зелено-белите", който отблизо намери мрежата на етърци.

Етър - Черно море 0:4 (Развой на срещата по минути)

Матиас Курьор блести с хеттрик

Великотърновци можеха да намалят изоставането си още с подновяването на играта. Антон Огнянов се впусна по лявото крило и имаше възможността да шутира на два пъти. Страхотно двойно спасяване обаче сътвори Иван Дюлгеров, защитил по перфектен начин избора на Илиан Илиев да попадне сред стартовите 11, а не новото попълнение Георги Георгиев.

Снимка 492512

Етър пропиля нова добра възможност в 35-ата минута. "Виолетовите" изпълниха по правилния начин заучено положение, което откри възможност за стрелба пред Милчо Ангелов, макар и от малък ъгъл. Въпреки трудната локация, таранът застраши максимално стража на гостите.

Иван Дюлгеров беше на висота за Черно море в 38-ата минута. Младежкият национал бе покрил отлично своя периметър, след като Даниел Пехливанов го принуди да демонстрира най-доброто от себе си. Крилото се възползва от лошо изчистена топка и стреля от границата на наказателното поле.

След като имаше вина и за двата гола на Черно море, играчът на Етър - Мариян Иванов можеше да се реваншира с попадение в 42-ата. Малко преди паузата, той се оказа зад гърба на разминалия се с кълбото Милчо Ангелов. Въпросният съумя да насочи към далечния ъгъл на Дюлгеров, но стражът на варненци отново беше краен победител.

Снимка 492513

Първата интересна ситуация след паузата се откри за Черно море. Родриго спря качествено топката, след което отправи силен диагонален шут, спасен с една ръка от Христо Иванов.

В средата на частта Петко Петков пусна в игра още един нападател в лицето на Иван Петков. Цар Иван веднага раздвижи играта на "виолетовите", като в 69-ата минута хитро продължи за Даниел Пехливанов. Крилото обаче отново разочарова, като не намери целта от изгодна позиция.

Етър не спираше да пропуска положения с лека ръка. Може би най-фрапантното от тях бе факт в 71-ата. Центриране от фаул бе засечено с глава от Иван Петков на далечната греда. Това доведе до страховито меле пред голлинията на Черно море, но Цветомир Панов беше фамозен, чистейки от голлинията на два пъти.

Снимка 492507

Интригата в този двубой приключи тотално четвърт час преди края. Черно море се възползва максимално от пропуските на своя опонент и го наказа за трети път чрез Матиас Курьор. Нападателят и Исмаил Иса се оказаха сами срещу Христо Иванов и след размяна на подавания, националът на Мартиника оформи своя хеттрик.

Напускането на Курьор обаче не отслаби нападателната мощ на "зелено-белите". Нещо повече, Черно море вкара нов гол в 84-ата минута. Исмаил Иса пак влезе в ролята на асистент, след като прати преценен до най-малкия детайл пас за младока Денислав Ангелов. Резервата запази хладнокръвие и елегантно чукна покрай Иванов за дебютното си попадение в елита.

До края разгромът можеше да бъде още по-голям, но Патрик Андраде не успя да се разпише.

Снимка 492504

В следващия кръг на Черно море предстои домакинство на шампионите Лудогорец. Етър гостува на новаците от Монтана.