В последен мач от 9-ия кръг на "А" група Черно море разби с 5:0 като гост Калиакра. Двубоят се игра днес, тъй като беше отложен вчера заради наводнен терен. Въпреки валежите домакините успяха да се справят със ситуацията и почти да отводнят игралното поле. На места очаквано останаха локви, но те не бяха на ключови места, което накара делегата и съдиите да дадат "зелена светлина" за провеждането на мача.

Гостите от Варна нацелиха гредата още в 5-ата минута след шут на Георги Божилов. Постепенно играта се измести в центъра на терена и преобладаваха единоборствата. След 20-ата минута варненци започнаха да бъдат по-активни и само две по-късно резултатът вече беше открит. Паломино проби отдясно, запази топката, върна към Георги Илиев, който между няколко състезатели в "синьо" отбеляза за 1:0.

Само осем по-късно Черно море удвои. Пробив на Дончо Атанасов отляво и подаване успоредно на вратата позволи на Жоро Божилов с шпагат да се разпише за 2:0. До почивката домакините се поактивизираха, но не успяха да затруднят с нищо Илко Пиргов. В 37-ата дори треньорът на Калиакра Адалберт Зафиров извърши смяна, за да засили офанзивата на тима си.

След почивката "моряците" продължаваха да бъдат по-активни. Търсеха повече попадението, но трудно създаваха положение пред Цветан Димитров. В 70-ата минута обаче контраатака позволи на Сашо Александров да излезе отдясно в наказателното поле. С изстрел по земята десният краен защитник оформи класиката. Шест по-късно Калиакра се размина с нов гол, когато удар с глава на Миро Манолов за малко да влезе във вратата след неразчетено вратарско излизане.

По-малко от минута обаче след това голът вече беше факт. Ермес Паломино напредна през центъра и с левия крак прати топката в дясната греда, с чиято помощ тя се озова във вратата. До края домакините организираха безуспешни атаки поне за почерно попадение. За сметка на това "моряците" продължаваха да тормозят защитата в "синьо". Така течеше 89-ата минута, в която Георги Илиев с мощен шут от около 25 метра матира Цветан Димитров за крайното 5:0.

С успеха Черно море записа първа победа в последните си пет мача. Каварненци пък допуснаха втора поредна загуба и общо трета от четири срещи. Победата на варненци може да се каже, че е реванш за поражението от този съперник със същия резултат преди година.