Огромна изненада беляза втория кръг от българския шампионат. Един от големите фаворити за титлата ЦСКА допусна малко очаквана грешка, след като беше подчинен с 3:1 от Черно море насред стадион "Българска армия". Селекцията на Илиан Илиев изигра фантастичен мач, като демонстрира изключителна акуратност в завършващата фаза.

В герой за "моряците" се превърна младият бразилец Родриго, който отбеляза две попадения, едното от тях след точно изпълнена дузпа. В самото начало пък тон за триумфа даде българският национал Исмаил Иса. Гостите доиграха дербито с човек по-малко, заради втори жълт картон на Виктор Попов в 88-ата минута.

ЦСКА - Черно море 1:3 (Развой на срещата по минути)

Голяма изненада в еfbet Лига

Така 16 години по-късно, Черно море отново триумфира на софийска територия. Тимът продължава и непобеден в шампионата като има пълен актив от 6 точки.

Снимка 434979

Големите проблеми остават за опонентите им от ЦСКА. Селекцията на Добри Митов регистрира сериозни грешки в отбрана, които се оказаха решаващи и за фаталния резултат. Извън групата за двубоя беше оставен капитанът Николай Бодуров, а с няколко сериозни пропуска изпъкна Евандро. Почетният гол на Тони Уот в 73-ата минута пък не промени с нищо злощастния развой на събитията за гранда.

"Червените" ще трябва бързо да забравят за кошмара от тази вечер, тъй като в четвъртък им предстои важна европейска битка срещу Осиек.

Двубоят започна със сериозно притеснение в редиците на ЦСКА. Още в 20-ата секунда Черниаускас се засуети след върната към него топка. Миг по-късно пък неразбирателство в отбрана позволи на Родриго да излезе на стрелкова позиция. Силният му шут обаче попадна в прегръдката на добре пласирания "червен" страж.

Напористите изяви на "моряците" продължиха. В 5-ата минута Ндонгала сюрпризира Кристиян Малинов, който си мислеше, че ще овладее топката с възможно най-голямо спокойствие. След това африканецът не загуби никакво време и отправи техничен изстрел, който за негова жалост излезе в аут.

Снимка 434980

ЦСКА постепенно придоби увереност в своите изяви и с настъпването на 12-ата минута създаде чиста голова ситуация. Малинов отне чисто от Мартин Минчев в центъра на терена, след което пусна пас в перспектива за Али Соу. Гамбиецът надбяга своите персонални пазачи и отправи диагонален удар, който премина покрай далечната греда на Дюлгеров.

Положенията пред Али Соу продължаваха да стават все по-чисти. В 17-ата минута голаджията беше изведен с перфектен пас зад гърба на варненската защита. Бившият футболист на Киево обаче обработи доста лошо топката, заради което позволи на излезлия вратар Иван Дюлгеров да спечели индивидуалния си сблъсък срещу африканеца.

Шок в "Борисовата градина" настъпи в 22-ата минута, когато гостите от Варна съумяха да поведат в резултата. Тромавата отбрана на ЦСКА допусна Исмаил Иса да получи пас в коридор. Таранът демонстрира отлична техника срещу Нуно Томаш, като на два пъти смени посоката срещу португалеца. Вече елиминирал ибериеца, пред бившия играч на Левски се отвори чудесен шанс за стрелба, който бе превърнат в гол, въпреки опита за намеса на Черниаускас.

Снимка 434984

ЦСКА отговори на предизвикателството със закъснение от около 10 минути. Подобно на ситуацията в по-ранния етап от срещата, Малинов отново пусна хитро подаване за Али Соу. И този път обаче голямата звезда на столичния гранд не намери очертанията на вратата.

И докато селекцията на Добри Митов търсеше всякакви начини за възстановяване на паритета, опонентът им демонстрира страховита успеваемост и с втората си атака за мача, стигна до нов гол. Отново в епицентъра на събитията попадна Исмаил Иса. Таранът пак се оказа непокрит в полето на "червените", като този път въпросният опита центриране. Топката срещна двете ръце на пробвалия се да го блокира Стойчо Атанасов. Ситуацията беше добре видяна от рефера Георги Кабаков, който убедено посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Родриго. Играчът с №72 прати Черниаускас в обратния ъгъл и така дари "моряците" с безценната преднина от две попадения.

Снимка 434990

Нервите на треньорския щаб на ЦСКА не издържаха, като Добри Митов и Люпко Петрович решиха да направят смяна още преди почивката. Неубедителният Стойчо Атанасов беше заменен от Жанио Бикел, а на излизане младокът беше освиркван от собствените си фенове.

Втората част можеше да започне по мечтан начин за ЦСКА. Жеферсон изпълни майсторски пряк свободен удар, който предизвика и добрата намеса на Дюлгеров. Отбитата от него топка попадна в краката на Евандро, който от метър, вместо да насочи към опразнената част от вратата, шутира отново в тялото на отчаяно плонжиралия страж на варненци.

Бразилецът Евандро определено беше длъжник на "армейците", след като втори негов пропуск беляза мача в 57-ата минута. Рубен Пинто пробва нещо средно между удар и подаване, което все пак беше отиграно с глава от непокрития нападател. Да Силва обаче отново не намери мрежата на Черно море.

Снимка 434993

Кошмарът на "Армията" стана пълен, след като Черно море сътвори класиката след точно час футбол. Младият Виктор Попов безстрашно навлезе в полето на ЦСКА, където спомогна за огромното неразбирателство между Томаш и Чорбаджийски. Неумението топката да бъде изчистена направи така, че Родриго да шутира от около 15 метра, пращайки столичния гранд в нокаут.

ЦСКА преболедува тежки минути, при които, с малко повече концентрация, Черно море можеше да направи и 0:4. Оттам насетне обаче "червените" отново заиграха уверено в атака и едно попадение беше върнато в 73-ата минута. Дебютантът Виф Соломон-Отабор направи добър пробив, който завърши с центриране към Тони Уот. Въпросният не изпусна удобната възможност и отблизо разстреля Дюлгеров.

Снимка 434991

В 88-ата минута Черно море остана с човек по-малко, след като младият Виктор Попов получи втори жълт картон от главния съдия. За частичен обрат обаче хората на Добри Митов нямаха както необходимото време, така и удачните възможности.

ЦСКА бързо трябва да забрави случилото се днес, тъй като в четвъртък му предстои важно европейско домакинство на Осиек. През уикенда пък е ред на градското дерби със Славия. Черно море пък ще търси трета поредна победа. На "Тича" ще гостува Етър.