Черно море постигна лесна домакинска победа с 3:1 над аутсайдера Черноморец Бс (Сф) в мач от 21 кръг на "А" група.

Резултатa за "моряците" откри бразилецът Да Силва, който се разписа в 12-ата секунда на срещата. Попадението му влезе и в историята на българския футбол като най-бързия гол вкарван някога в "А" група.

В 30-ата минута на двубоя Черно море стигнаха до ново попадение, като негов автор беше Масена Моке. Голмайсторът успя да засече с глава центриране отляво и удвои преднината на домакините. До края на първото полувреме следваха пропуски пред вратата на гостите, но до нов гол така и не стигна. Черноморец пък дори не успя да отправи удар към стража на Черно море Илчев.

Само в рамките на две минути след начало на втората част, двата тима си размениха по един гол. Първо Масена Моке в 47-ата минута направи резултата класически, а една по-късно пък влезлият в края на първото полувреме Дянков намали на 3:1, като това беше и първи удар за гостите по посока вратата на Илчев.

Домакините създадоха много голови положения, но така и не съумяха да отбележат още попадения и съвсем заслужено победиха. С успеха варненци се изкачиха на шесто място.