Краси Костов спаси отбора си от трети гол, след като изби опасен удар на Фенуш.

Мартин Минчев се освободи от няколко играчи на Пирин, но ударът му бе слаб и Костов улови.

Жълт картон за Попев.

54′

Преслав Йорданов се възползва от грешка на Хасани и нанесе удар, който бе отразен от Макенджиев.

53′

Мартин Минчев бе близо до втори гол. Младокът не успя да насочи топката към вратата след центриране на Кононго. След това Георги Илиев стреля над вратата.

46′

Манол Чапов влиза на мястото на Александър Башлиев.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първото полувреме.

45+1′

ГОООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!!! Фенуш напредна с топката и намери Георги Илиев на границата на наказателното поле. Халфът с прецизен удар вкара за 2:1.

40′

Удар с глава на Василев след центриране на Фенуш премина над напречната греда.

37′

Радослав Кирилов получи дълго подаване в наказателното поле, при което Станчев и Кононго не се ориентираха добре. Нападателят падна на тревата след съприкосновение с двамата, но съдията отстана безмълвен.

31′

Илиан Хасани се освободи от Траянов на границата на наказателното поле, но нанесе много слаб шут, който не затрудни вратаря на гостите.

30′

Костов с рутинно спасяване след удар на Фенуш.

29′

Удар с глава на Хасани, Костов лови без проблем.

24′

Дани Кики овладя топката в наказателното поле, но не посмя да стреля, въпреки че бе на добра позиция. Офанзивният футболист потърси комбинация със свой съотборник и сбърка.

12′

Удар с глава на Даниел Димов излезе в аут.

10′

ГООООЛ ЗА ПИРИН!!! Преслав Йорданов се разписа, след като Румен Сандев свали топката към него при центриране на Хендерсън.

7′

ГООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! Мартин Минчев откри резултата. Радослав Василев овладя топката пред наказателното поле, задържа я и намери оставения непокрит младок, който с елегантен удар вкара за 1:0.

2′

Ради Василев овладя топката и пробва удар със задна ножица, който не затрудни Костов.

1′

41. Кононго 6. Паланков
90. Минчев 18. Попев
33. Енчев 26. Цолев
97. Минков 23. Топузов

Черно море и Пирин (Благоевград) ще изиграят своя първи мач от плейофната фаза на на Първа лига. Двубоят е от група "А" на втората осмица. Срещата започва в 20:00 часа на стадион "Тича" във Варна.

Варненци ще опитат да си спомнят какво е победа на своя стадион. Отборът вече 11 поредни мача няма успех на свой терен и ще се надява днес да сложи край на тази прокоба. Като цяло възпитаниците на Илиан Илиев приключиха зле редовния сезон с три поредни загуби и общо 10 мача без победа на сметката си.

Черно море без трима ключови играчи срещу Пирин

Вижте групата на "моряците"

В Пирин ситуацията не е много по-добра. Благоевградчани също допуснаха две загуби на финала и ще искат да спрат пропадането си днес. В редовния сезон "орлетата" не допуснаха загуба в двата си сблъсъка с "моряците". Първият мач в Благоевград завърши при резултат 1:1, а във втората среща във Варна Пирин си тръгна с успех с 1:0.

Днешният двубой ще бъде и юбилеен за капитана на Черно море Георги Илиев. Ако се появи в игра, това ще мач № 400 за него в елита. Само шест други играчи са с повече срещи от него в историята - Марин Бакалов, Динко Дерменджиев, Виден Апостолов, Тодор Марев, Христо Бонев и Запрян Раков.

Мариян Огнянов от Черно море аут до края на сезона

Черно море губи халф до края на сезона

Мариян Огнянов ще бъде готов за игра в края на май

Треньорът на домакините Илиан Илиев не може да използва контузените Витиня, Огнянов и Ндонгала. Юношеските национали Дюлгеров, Янчев и Томбак също се очаква да не играят днес заради натрупана умора след мачовете за "лъвовете". Цветков пък е наказан за този мач.

В същото време в Пирин няма никакви кадрови проблеми. През седмицата отборът се раздели с Аймен Суда.

"Меридиан Мач": В пробата на играча от Пирин има следи от марихуана